Poslední dva týdny jediné úzkorozchodné tramvaje v Česku

Publikováno: 5. 7. 2021Cca 1.2 min četbyKategorie: Kraje, Liberecký kraj
SDÍLET

Společnost Eurovia CS vyhrála zakázku na změnu rozchodu části tramvajové trati z Liberce do Vratislavic nad Nisou. Na ni naváže na podzim úprava i dalšího úseku do Jablonce nad Nisou. Jedinou úzkorozchodnou tramvajovou trať v zemi tak čekají poslední dva týdny provozu.
Vítězství Eurovie, která se podílela v krajském městě na většině tramvajových staveb v minulých letech (dříve ještě jako SSŽ), vyplývá z údajů v registru smluv. Konečná cena je 95,8 milionu korun. To je o téměř devět milionů korun více, než byla odhadovaná cena. Nabídku podaly celkem čtyři firmy, kromě vítěze ještě sdružení Swietelsky Rail a Hans Wendel, Colas a Chládek a Tintěra Pardubice.
Začátek prací je naplánován na 19. července, tramvajoví nadšenci tak mají poslední dva týdny na svezení se po úzkorozchodné trati. Až se v příštím roce vrátí tramvaje až do Jablonce nad Nisou, budou jezdit už po standardním rozchodu 1435 mm. Na konci příštího roku by tak měla skončit celkem už 14 let trvající modernizace tohoto spojení.
Více informací zde.
Zdroj: Portál Zdopravy.cz

PRO MĚSTA A OBCE

A získejte každý měsíc přehled praktických a inspirativních informací ze světa veřejné správy.

Související příspěvky
Related Posts
Nejčtenější