Praha chce zvýšit kvalitu svých sociálních služeb

Publikováno: 23. 8. 2021Cca 2 min četbyKategorie: Hlavní město Praha, Kraje
SDÍLET

Na vedoucí funkce v příspěvkových organizacích zřizovaných hlavním městem Prahou v sociální oblasti se budou konat výběrová řízení v šestiletých cyklech. Smyslem tohoto kroku je umožnit další rozvoj organizacím, nabídnout co nejkvalitnější služby veřejnosti a zajistit předvídatelnost a stabilitu. Aktuálně už byly vypsány soutěže na pozici ředitele zařízení v Kytlici a v Lochovicích, další budou následovat letos na podzim.
„Jsem moc ráda, že jako koalice jsme se rozhodli pro správnou věc – narovnat systémovou vychýlenost, která bohužel v sociální oblasti historicky existovala a kterou jsme zdědili od minulých politických vedení města, kdy ředitelé byli vybíráni nesystémově, často podle toho, jak se to politikům hodilo. Nově budeme následovat dobrou praxi, která už funguje v městských příspěvkových organizacích v kultuře nebo školství. Dáme tak všem ředitelkám a ředitelům jasnou perspektivu a jistotu na šestileté období,“ říká radní pro sociální politiku a zdravotnictví Milena Johnová.
Praha se rozhodla v dalších dvou gescích, v sociální oblasti a ve zdravotnictví, narovnat dlouholetou praxi a nastavit systém periodicky se opakujících výběrových řízení v šestiletých cyklech v souladu s Pravidly pro výběrová řízení na vedoucí funkce v příspěvkových organizacích zřízených hlavním městem Prahou.
„Nechceme, aby příspěvkové organizace v sociální oblasti fungovaly bez jakékoliv koncepce a vize. Pravidelný cyklus výběrových řízení přinese domovům pro seniory a jejich zaměstnancům jistotu rozvoje a také jasný plán zvýšení kvality služeb pro klienty. Vedoucí pozice placené z peněz daňových poplatníků totiž nemají být doživotními politickými trafikami,” uvádí primátor hlavního města Prahy Zdeněk Hřib.
Zdroj: TZ hl. m. Prahy

PRO MĚSTA A OBCE

A získejte každý měsíc přehled praktických a inspirativních informací ze světa veřejné správy.

Související příspěvky
Related Posts
Nejčtenější