Newslettery

Dostávejte to nejzajímavější ze světa veřejné správy i v našich newsletterech.

  PromoNews

  Výběr toho nejzajímavějšího za posledních 14 dní do vaší emailové schránky.

  2x měsíčně

  PromoDay

  Přehled nejnovějších článků. Každý pracovní den do vaší schránky.

  5x týdně

  Představujeme vám

  Výběr z těch nejzajímavějších rozhovorů s představiteli veřejné správy.

  1x měsíčně

  Akce

  Přehled nadcházejících konferencí, soutěží, školení na následující měsíc.

  1x měsíčně

  Kliknutím na „Odebírat“ souhlasíte s našimi zásadami o Ochraně osobních údajů a zasíláním pravidelných newsletterů. Odhlásit se můžete kdykoliv.

  Dotace a FinancePrávo

  Aktualizace Pravidel pro žadatele a příjemce podpory z OPŽP 2014+ (30. verze)

  Státní fond životního prostředí ČR informuje o aktualizaci Pravidel pro žadatele a příjemce podpory v Operačním programu Životní prostředí pro období 2014-2020 s účinností od 1. 1. 2022. Mezi nejpodstatnější změny patří revize provedené v souvislosti s novou mapou regionální podpory na období 2022-2027, která je účinná od 1. 1. 2022

  Mapa regionální podpory definuje, které regiony v České republice jsou způsobilé pro regionální podporu a zároveň stanoví maximální možnou míru podpory v závislosti na kategorii regionu. V ČR bude nově kromě stávající dominantní kategorie a) část regionů spadat do kategorie c), která má sníženou intenzitu pro regionální podporu. Bonusy pro malé a střední podniky jsou pro obě kategorie zachovány.

  Na základě nové Mapy regionální podpory se tedy mění pro žadatele v OPŽP intenzita podpory u Regionální blokové výjimky (článek 14 GBER) a rovněž dochází ke změně takzvaných regionálních bonusů uplatňovaných u relevantních článků dle nařízení 651/2014 GBER (články 36–49).

  Dále došlo k úpravě tabulky s přehledem alokace finančních prostředků v návaznosti na realokaci finančních prostředků v OPŽP, doplnění informace k případům převodu investorství a k úpravám některých příloh.

  Zdroj: TZ Státní fond životního prostředí

  Nejčtenější kategorie
  Chytré město
  243
  Energetika
  307
  IT
  182
  Dotace a Finance
  846
  Odpady
  165

  Nezmeškejte žádné informace!

  Přihlaste se k odběru newsletteru a buďte stále v obraze