Newsletter

Dostávejte to nejzajímavější ze světa veřejné správy i v našich newsletterech.

* Kliknutím na „Odebírat“ souhlasíte s našimi zásadami o Ochraně osobních údajů a zasíláním pravidelných newsletterů. Odhlásit se můžete kdykoliv.

ITPrávo

Efektivní příprava na jednání s Beck online

Na úřadě ve Slavkově u Brna pomáhá systém Beck-online se složitými případy i každodenními procesy

Obce se ve svých agendách mohou často setkat se složitými situacemi, jejichž řešení vyžaduje oporu v odborných zdrojích a aktuálních právních informacích. Mgr. Petra Pospíchalová Nedvědová, právnička města Slavkov u Brna a vedoucí odboru kanceláře tajemníka a živnostenského úřadu, vysvětluje, jak systém Beck-online pomáhá právničkám města řešit komplexní úkoly z agendy úřadu nebo připravovat podklady pro jednání zastupitelstva.

Na úřadě ve Slavkově u Brna působíte jako právnička a vedoucí odboru kanceláře tajemníka a živnostenského úřadu. Jak jste u vás dospěli k tomu, že jste si vybrali systém Beck-online?

Když jsem přišla na úřad do Slavkova, tak se tam Beck-online již používal. Já si jej pamatuji z dob svých studií a nějaké zkušenosti jsem s ním tak měla. Moje kolegyně právnička mě se systémem seznámila a mou výhodou bylo, že pro mě prostředí Beck-online nebylo úplně cizí. Ten systém je ale velmi uživatelsky příjemný a intuitivní, takže přejít na Beck-online pro mě bylo poměrně snadné a ve své práci a plnění agendy jej používám každý den.

Jaké moduly na úřadě máte a jak systém využíváte při řešení každodenní agendy?

Složení modulů, které na úřadě používáme, v podstatě vychází z toho, že jsme územní samosprávný celek. Jednou z nejpoužívanějších oblastí je pro nás tedy správní právo. To je pro běžnou agendu našeho úřadu nejdůležitější. Beck-online u nás funguje jako sofistikovaná podpora především pro právničky města. Já osobně využívám jako zdroj informací primárně komentáře, ale když se např. objeví situace, kde se komentáře neshodují a potřebujeme si ujasnit, kterou cestou se v našem rozhodování vydáme, tak se dívám i do odborných článků, kterých je v Beck-online velké množství.

Vzpomenete si na konkrétní případ, kdy vám Beck-online pomohl?

Beck-online jsem hodně používala, když jsme na úřadě řešili stavebně-právní záležitosti, které se týkaly napojování pozemků na komunikace a na liniová vedení. Nedávno jsem systém hodně využívala také v souvislosti s novými koeficienty pro daň z nemovitostí. Beck-online ale používáme i pro běžné procesy v rámci úřadu a každodenní agendu. Např. tento týden jsme řešili program na zastupitelstvo a potřebovali jsme si ověřit, do jaké míry můžeme použít postup, který jsme zamýšleli. K tomu jsem použila komentáře, které jsem si vyhledala v Beck-online, a zefektivnili jsme tak proces přípravy na jednání.

Je zřejmé, že Beck-online využíváte často. Jaké funkce vám v systému zjednodušují práci?

 To první, co mě napadlo, je opravdu snadné ovládání systému. Vyhovuje mi jeho přehledné prostředí, kde nic neruší moji pozornost a ve všem se lze rychle zorientovat. Důležité je pro mě kvalitní vyhledávání a netuším, jaké používáte algoritmy, ale to vyhledávání v Beck-online je opravdu skvělé (smích). Nikdy se mi nestalo, že bych měla problém s nalezením nějakého předpisu nebo judikatury. Vše potřebné nacházím většinou „na první dobrou“. Výborně se mi pracuje také s časovými verzemi dokumentů, které mi umožňují jednoduše porovnávat starší verze s těmi novějšími.

www.beck-pro-obce.cz

Nejčtenější kategorie
Chytré město
455
Energetika
530
IT
397
Dotace a Finance
1403
Odpady
257

Nezmeškejte žádné informace!

Přihlaste se k odběru newsletteru a buďte stále v obraze