Newsletter

Dostávejte to nejzajímavější ze světa veřejné správy i v našich newsletterech.

* Kliknutím na „Odebírat“ souhlasíte s našimi zásadami o Ochraně osobních údajů a zasíláním pravidelných newsletterů. Odhlásit se můžete kdykoliv.

AkceEnergetikaPrávo

Jak urychlit energetické stavby

Dan Jiránek k semináři S6 o rozvojových projektech.

Česko by mohlo v příštích letech lépe čelit průtahům kolem energetických staveb, které jsou dnes jedním z největších problémů tuzemské energetiky. Dan Jiránek, ředitel Sekce pro projekty a inovativní přístupy Svazu měst a obcí, to řekl v rozhovoru pro web oEnergetice.cz. „Situace se může zlepšit díky kombinaci několika faktorů,“ uvedl Jiránek, který bude klíčovým řečníkem semináře Rozvojové projekty energetické infrastruktury v rámci únorové konference Měření, vizualizace a zpracování dat v BIM. Konference se uskuteční jako hybridní ve dnech 9.-10.2. 2022 na ČVUT v Praze.

V roce 2024 se díky novému občanskému zákoníku stane stát majitelem pozemků, jejichž vlastník je v současnosti nedohledatelný nebo dávno pro smrti. Vzniknou také digitální technické mapy, takže bude možné doplnit potřebné informace a s větší mírou přesnosti určit, kudy vedou inženýrské sítě. Stává se totiž, že v místě stavby vede síť, která dnes není nikde uvedena. Pozitivní přínos by měl mít také nový stavební zákon, protože důležité strategické projekty už nebudou schvalovány na nejnižší úrovni stavebních úřadů, které v tomto ohledu nemají dostatečné zkušenosti, a vznikne Speciální stavební úřad.

Stavby se nejvíc zpožďují právě kvůli nevyjasněným vlastnickým vztahům nebo nedostatečným informacím o sítích. Cílem diskuse na chystaném semináři o rozvojových projektech energetické infrastruktury je identifikovat prioritní úkoly v této oblasti. Zúčastní se ho také energetické distribuční společnosti. Rozhovor s Danem Jiránkem vyjde na webu oEnergetice.cz na začátku příštího roku.

Více o konferenci najdete zde: www.smocr.cz

Zdroj: Svaz měst a obcí ČR

Nejčtenější kategorie
Chytré město
444
Energetika
507
IT
372
Dotace a Finance
1374
Odpady
249

Nezmeškejte žádné informace!

Přihlaste se k odběru newsletteru a buďte stále v obraze