Newslettery

Dostávejte to nejzajímavější ze světa veřejné správy i v našich newsletterech.

  PromoNews

  Výběr toho nejzajímavějšího za posledních 14 dní do vaší emailové schránky.

  2x měsíčně

  PromoDay

  Přehled nejnovějších článků. Každý pracovní den do vaší schránky.

  5x týdně

  Představujeme vám

  Výběr z těch nejzajímavějších rozhovorů s představiteli veřejné správy.

  1x měsíčně

  Akce

  Přehled nadcházejících konferencí, soutěží, školení na následující měsíc.

  1x měsíčně

  Kliknutím na „Odebírat“ souhlasíte s našimi zásadami o Ochraně osobních údajů a zasíláním pravidelných newsletterů. Odhlásit se můžete kdykoliv.

  AkceEnergetikaPrávo

  Jak urychlit energetické stavby

  Dan Jiránek k semináři S6 o rozvojových projektech.

  Česko by mohlo v příštích letech lépe čelit průtahům kolem energetických staveb, které jsou dnes jedním z největších problémů tuzemské energetiky. Dan Jiránek, ředitel Sekce pro projekty a inovativní přístupy Svazu měst a obcí, to řekl v rozhovoru pro web oEnergetice.cz. „Situace se může zlepšit díky kombinaci několika faktorů,“ uvedl Jiránek, který bude klíčovým řečníkem semináře Rozvojové projekty energetické infrastruktury v rámci únorové konference Měření, vizualizace a zpracování dat v BIM. Konference se uskuteční jako hybridní ve dnech 9.-10.2. 2022 na ČVUT v Praze.

  V roce 2024 se díky novému občanskému zákoníku stane stát majitelem pozemků, jejichž vlastník je v současnosti nedohledatelný nebo dávno pro smrti. Vzniknou také digitální technické mapy, takže bude možné doplnit potřebné informace a s větší mírou přesnosti určit, kudy vedou inženýrské sítě. Stává se totiž, že v místě stavby vede síť, která dnes není nikde uvedena. Pozitivní přínos by měl mít také nový stavební zákon, protože důležité strategické projekty už nebudou schvalovány na nejnižší úrovni stavebních úřadů, které v tomto ohledu nemají dostatečné zkušenosti, a vznikne Speciální stavební úřad.

  Stavby se nejvíc zpožďují právě kvůli nevyjasněným vlastnickým vztahům nebo nedostatečným informacím o sítích. Cílem diskuse na chystaném semináři o rozvojových projektech energetické infrastruktury je identifikovat prioritní úkoly v této oblasti. Zúčastní se ho také energetické distribuční společnosti. Rozhovor s Danem Jiránkem vyjde na webu oEnergetice.cz na začátku příštího roku.

  Více o konferenci najdete zde: www.smocr.cz

  Zdroj: Svaz měst a obcí ČR

  Nejčtenější kategorie
  Chytré město
  412
  Energetika
  435
  IT
  304
  Dotace a Finance
  1253
  Odpady
  228

  Nezmeškejte žádné informace!

  Přihlaste se k odběru newsletteru a buďte stále v obraze