Newslettery

Dostávejte to nejzajímavější ze světa veřejné správy i v našich newsletterech.

  PromoNews

  Výběr toho nejzajímavějšího za posledních 14 dní do vaší emailové schránky.

  2x měsíčně

  PromoDay

  Přehled nejnovějších článků. Každý pracovní den do vaší schránky.

  5x týdně

  Představujeme vám

  Výběr z těch nejzajímavějších rozhovorů s představiteli veřejné správy.

  1x měsíčně

  Akce

  Přehled nadcházejících konferencí, soutěží, školení na následující měsíc.

  1x měsíčně

  Kliknutím na „Odebírat“ souhlasíte s našimi zásadami o Ochraně osobních údajů a zasíláním pravidelných newsletterů. Odhlásit se můžete kdykoliv.

  AkceDotace a FinancePrávo

  Konference: Energetická krize eskaluje a je nutné ji řešit

  Mimořádná situace v energetice vyvolaná ruským útokem na Ukrajinu, postupující dekarbonizací a stoupajícími cenami přináší denně nové problémy, otázky a nejrůznější návrhy řešení. Dopady energetické krize na občany, firmy i státní rozpočet jsou alarmující a stěží dlouhodobě udržitelné.

  Konference k současným turbulencím v energetice „Energetická krize eskaluje, je nutné ji řešit!“ se uskuteční 13. října 2022 v hotelu Grand Majestic Plaza v Praze.

  Konferenci zahájí Štěpán Křeček, hlavní ekonom BH Securities a poradce premiéra, který pohovoří o aktuálních opatřeních Vlády ČR a budoucích evropských návrzích. Se scénářem dopadů nedostatku plynu na ekonomiku seznámí bývalý viceguvernér ČNB Tomáš Nidetzký.

  V dopolední panelové diskusi přiblíží klíčoví energetičtí lídři, Pavel Elis, PRE, David Onderek EP Infrastructure, Pavel Řežábek, ČEZ, Luboš Pavlas, Sev.en Energy a Svatopluk Vnouček, ČEPS, jejich zkušenosti s dopady a řešeními současné energetické krize. Zaměří se na nejpalčivější otázky posledních měsíců a následující zimy: na ceny elektřiny a plynu, likviditu energetických firem, stabilitu a bezpečnost dodávek a přípravu na následující měsíce.

  Odpolední blok bude věnován energetické burze, na které dochází k obrovské deformaci cen, jež neodpovídají ekonomickým parametrům. Pravidla pro obchody na energetické burze nefungují tak, jak by měla. Zaměříme se na příčiny a možná řešení tohoto neúnosného stavu. Položíme následující otázky: Kdo má kontrolovat energetické burzy? ERÚ, MPO nebo ČNB?  Prověřoval někdo burzy minulých šest měsíců?

  V závěru konference organizátoři připravují blok o plynu, který zahájí zkušený expert a znalec plynárenství Vratislav Ludvík. Diskuse se bude točit kolem nedostatku plynu: česká republika má snad zajištěn dostatek plynu pro nadcházející zimu, bude-li mírná. S nespolehlivými dodávkami ruského plynu už nikdo nepočítá. Otázkou zůstává, zda budou zajištěny kontinuální dodávky plynu do ČR, z jiných než ruských zdrojů, pro zimu následující a zda dokážeme včas naplnit plynové zásobníky. O tocích plynu v následujícím období bude informovat Michal Slabý, ředitel strategie společnosti Net4Gas. Zásobníkům bude věnovat svůj příspěvek Lubor Veleba ze společnosti RWE Gas Storage CZ.

  Registrovat na konferenci se můžete už nyní na www.business-forum.cz, kde najdete aktuální program, který flexibilně přizpůsobujeme aktuálnímu dění.

  Akci pořádá Business Forum.

  Foto: MakerWatch
  Zdroj: O Energetice

  Nejčtenější kategorie
  Chytré město
  381
  Energetika
  400
  IT
  273
  Dotace a Finance
  1184
  Odpady
  210

  Nezmeškejte žádné informace!

  Přihlaste se k odběru newsletteru a buďte stále v obraze