Newslettery

Dostávejte to nejzajímavější ze světa veřejné správy i v našich newsletterech.

  PromoNews

  Výběr toho nejzajímavějšího za posledních 14 dní do vaší emailové schránky.

  2x měsíčně

  PromoDay

  Přehled nejnovějších článků. Každý pracovní den do vaší schránky.

  5x týdně

  Představujeme vám

  Výběr z těch nejzajímavějších rozhovorů s představiteli veřejné správy.

  1x měsíčně

  Akce

  Přehled nadcházejících konferencí, soutěží, školení na následující měsíc.

  1x měsíčně

  Kliknutím na „Odebírat“ souhlasíte s našimi zásadami o Ochraně osobních údajů a zasíláním pravidelných newsletterů. Odhlásit se můžete kdykoliv.

  Právo

  Ministerstvo dopravy žádá o zaslání souhrnných zpráv o závazcích veřejné služby

  Ministerstvo dopravy upozorňuje na zákonnou povinnost obcí, které jsou objednateli veřejné dopravy, odevzdat souhrnnou zprávu o závazcích veřejné služby. Řada obcí tuto zákonnou povinnost v řádném termínu do konce srpna nesplnila. Zprávu lze podat přes on-line formulář ministerstva.

  Ustanovení § 28 zákona č. 194/2010 Sb., o veřejných službách v přepravě cestujících a o změně dalších zákonů, ve znění pozdějších předpisů stanovuje povinnost objednatele veřejných služeb poskytnout Ministerstvu dopravy souhrnnou zprávu o závazcích veřejné služby podle přímo použitelného předpisu Evropské unie. Tímto přímo použitelným předpisem je nařízení Evropského parlamentu a Rady (ES) č. 1370/2007 ze dne 23. října 2007 o veřejných službách v přepravě cestujících po železnici a silnici a o zrušení nařízení Rady (EHS) č. 1191/69 a č. 1107/70, které ukládá objednateli jednou za rok zveřejnit souhrnnou zprávu o závazcích veřejné služby, za něž je zodpovědný. Zpráva musí podle tohoto předpisu rozlišovat mezi autobusovou dopravou a drážní dopravou, umožní sledovat a posoudit výkon, kvalitu a financování sítě veřejné dopravy a v případě potřeby poskytne informace o povaze a rozsahu jakýchkoli udělených výlučných práv

  Pro usnadnění plnění této povinnosti vytvořilo Ministerstvo dopravy v minulém roce formuláře, které můžete nalézt pod odkazem.

  Formuláře jsou v souladu s požadavky Evropské unie rozděleny pro veřejnou linkovou dopravu (včetně MAD); dopravu provozovanou na železničních dráhách a vlečkách s výjimkou dráhy speciální a místní a ostatní drážní dopravu – dráhy speciální, místní, městské (tramvajová, trolejbusová) a lanové. Tyto formuláře lze využít i v letošním roce. Vzhledem k tomu, že převážná část objednatelů nemá současně uzavřených více než deset smluv o veřejných službách, jsou tyto formuláře primárně přizpůsobeny jejich požadavkům. Ostatní objednatelé mohou po předchozí dohodě na pracovní úrovni použít individuální formát (např. csv; xls; apod.), ve kterém mají požadované informace k dispozici.

  V případě nejasností je možné využít kontaktní email obsluznost@mdcr.cz.

  Zdroj: Ministerstvo dopravy ČR

  Štítky
  Nejčtenější kategorie
  Chytré město
  376
  Energetika
  381
  IT
  255
  Dotace a Finance
  1131
  Odpady
  204

  Nezmeškejte žádné informace!

  Přihlaste se k odběru newsletteru a buďte stále v obraze