Newslettery

Dostávejte to nejzajímavější ze světa veřejné správy i v našich newsletterech.

  PromoNews

  Výběr toho nejzajímavějšího za posledních 14 dní do vaší emailové schránky.

  2x měsíčně

  PromoDay

  Přehled nejnovějších článků. Každý pracovní den do vaší schránky.

  5x týdně

  Představujeme vám

  Výběr z těch nejzajímavějších rozhovorů s představiteli veřejné správy.

  1x měsíčně

  Akce

  Přehled nadcházejících konferencí, soutěží, školení na následující měsíc.

  1x měsíčně

  Kliknutím na „Odebírat“ souhlasíte s našimi zásadami o Ochraně osobních údajů a zasíláním pravidelných newsletterů. Odhlásit se můžete kdykoliv.

  Právo

  MV vydalo aktualizovanou příručku pro nové zastupitele obcí Jsem zastupitel/ka

  Fungování správy obce a zorientování se v problematice výkonu funkce zastupitele obce, to vše nabízí přehlednou a přívětivou formou především novým zastupitelům druhé aktualizované vydání publikace „Jsem zastupitel/ka“.

  Publikace se věnuje výkonu funkce zastupitele a činnostem spojeným se správou obce. Zaměřuje se jak na práva a povinnosti zastupitelů, tak na fungování orgánů obce, hospodaření s majetkem obce, střet zájmů nebo systém odměňování, vydávání obecních právních předpisů, ale také na zapojování občanů do veřejného dění. Publikace rovněž obsahuje řadu užitečných odkazů a kontaktů. „Dodatečně gratuluji všem zvoleným zastupitelům a přeji jim, aby naplnili očekávání, která do nich voliči vložili. Doufám, že jim tato publikace pomůže k rychlejší orientaci v oblastech, se kterými se setkají při výkonu své funkce,“ uvedl ministr vnitra Vít Rakušan. Doplnil, že cílem této publikace je přehlednou a  přívětivou formou poskytnout zastupitelům základní informace k fungování správy obce.

  Ministerstvo vnitra připravilo v elektronické i tištěné verzi již druhé vydání publikace. Elektronickou verzi zaslalo starostům všech obcí se žádostí o její další rozeslání zastupitelům. Tištěnou verzi budeme distribuovat na začátku listopadu úřadům obcí s rozšířenou působností, kde si ji budou moci obce daného správního obvodu vyzvednout.

  Ke stažení: Jsem zastupitel/ka – Ministerstvo vnitra České republiky (mvcr.cz)

  Foto a zdroj: Ministerstvo Vnitra

  Nejčtenější kategorie
  Chytré město
  380
  Energetika
  399
  IT
  271
  Dotace a Finance
  1182
  Odpady
  210

  Nezmeškejte žádné informace!

  Přihlaste se k odběru newsletteru a buďte stále v obraze