Newslettery

Dostávejte to nejzajímavější ze světa veřejné správy i v našich newsletterech.

  PromoNews

  Výběr toho nejzajímavějšího za posledních 14 dní do vaší emailové schránky.

  2x měsíčně

  PromoDay

  Přehled nejnovějších článků. Každý pracovní den do vaší schránky.

  5x týdně

  Představujeme vám

  Výběr z těch nejzajímavějších rozhovorů s představiteli veřejné správy.

  1x měsíčně

  Akce

  Přehled nadcházejících konferencí, soutěží, školení na následující měsíc.

  1x měsíčně

  Kliknutím na „Odebírat“ souhlasíte s našimi zásadami o Ochraně osobních údajů a zasíláním pravidelných newsletterů. Odhlásit se můžete kdykoliv.

  Právo

  Obce chtějí odložení účinnosti stavebního zákona

  Na Seči byla ve čtvrtek zahájena právní konference Svazu měst a obcí ČR. Jejího zahájení se zúčastnil také hejtman Pardubického kraje Martin Netolický. Mezi témata konference patří nová odpadová legislativa, změny v procesu zadávání veřejných zakázek z pohledu ÚOHS či rekodifikace stavebního zákona. S tou nejen krajská samospráva nesouhlasí a bude chtít odložit její účinnost s využitím své zákonodárné iniciativy.

  „Změna stavebního zákona se jednoduše nepovedla a byla protlačena politicky a nikoliv odborně. Chceme proto využít na zářijovém jednání krajského zastupitelstva našeho práva zákonodárné inciativy a předložíme návrh na odložení účinnosti rekodifikace stavebního zákona. Musíme se snažit udělat vše, aby v této podobě nevešel v platnost. Stavební zákon tak rozhodně neskončil jeho schválením, ale budeme jej chtít znovu otevírat, protože se stále více ukazuje, jaká úskalí a překvapení bude v reálné implementaci mít,“ řekl hejtman Martin Netolický. „Nejsem si navíc jistý, zda je naše země natolik bohatá, že si může po dvaceti letech dovolit financovat reformu veřejné správy. Nevím také, zda by se například vybavení nově vznikajících úřadů mělo financovat z Národního plánu obnovy, který je primárně určený na oživení ekonomiky po koronavirové pandemii,“ sdělil hejtman Netolický.

  Ten také na právní konferenci avizoval další společné kroky Asociace krajů České republiky, Svazu měst a obcí České republiky a Sdružení místních samospráv České republiky. „Dohodli jsme se s kolegy na vytvoření koordinační skupiny, která by měla identifikovat agendy, které podle nás nebudou v rámci změny stavebního zákona fungovat. Chceme tímto přesvědčit resorty, aby o tyto agendy bojovaly a minimalizovaly se tak problémy, které jinak jednoznačně nastanou,“ uvedl hejtman, který je zároveň předsedou Komise pro veřejnou správu a legislativu Asociace krajů ČR.

  Zdroj: TZ Svazu měst a obcí ČR

  Nejčtenější kategorie
  Chytré město
  412
  Energetika
  438
  IT
  308
  Dotace a Finance
  1257
  Odpady
  228

  Nezmeškejte žádné informace!

  Přihlaste se k odběru newsletteru a buďte stále v obraze

  Další článek
  A teď jsou na řadě obce
  Image