Newsletter

Dostávejte to nejzajímavější ze světa veřejné správy i v našich newsletterech.

* Kliknutím na „Odebírat“ souhlasíte s našimi zásadami o Ochraně osobních údajů a zasíláním pravidelných newsletterů. Odhlásit se můžete kdykoliv.

Dotace a FinancePrávo

Obce v Olomouckém kraji nemusí platit za přehrávání hudby v rozhlasech

Image

Díky kraji z obecních rozhlasů opět vyhrává hudba. Olomoucký kraj uzavřel smlouvu s Ochranným svazem autorským (OSA) a zaplatil obcím na území celého regionu poplatky za reprodukci hudebních děl. Týká se to například přehrávání hudby před začátkem hlášení místních rozhlasů.

„Chceme obcím a městům v našem regionu pomáhat. Kdyby si každá obec platila poplatky za přehrávání hudby sama, cena by pro ně byla daleko vyšší. Tím, že autorské poplatky zaplatí kraj jednotně za všechna města a obce, dostaneme se na cenu asi o padesát procent nižší,“ vysvětlil Josef Suchánek, hejtman Olomouckého kraje.

Uzavření příslušné smlouvy s OSA projednala krajská rada. Poplatky na celý rok vyšly krajský rozpočet na zhruba šest set tisíc korun.

Olomoucký kraj je jediný v Česku, který takto obcím a městům pomáhá, a to už od roku 2001. Jinde podobnou úlohu zastupují mikroregiony nebo svazky obcí.

Foto a zdroj: Olomoucký kraj

Nejčtenější kategorie
Chytré město
445
Energetika
507
IT
373
Dotace a Finance
1374
Odpady
250

Nezmeškejte žádné informace!

Přihlaste se k odběru newsletteru a buďte stále v obraze