Newslettery

Dostávejte to nejzajímavější ze světa veřejné správy i v našich newsletterech.

  PromoNews

  Výběr toho nejzajímavějšího za posledních 14 dní do vaší emailové schránky.

  2x měsíčně

  PromoDay

  Přehled nejnovějších článků. Každý pracovní den do vaší schránky.

  5x týdně

  Představujeme vám

  Výběr z těch nejzajímavějších rozhovorů s představiteli veřejné správy.

  1x měsíčně

  Akce

  Přehled nadcházejících konferencí, soutěží, školení na následující měsíc.

  1x měsíčně

  Kliknutím na „Odebírat“ souhlasíte s našimi zásadami o Ochraně osobních údajů a zasíláním pravidelných newsletterů. Odhlásit se můžete kdykoliv.

  Právo

  Podporujeme Chlumec nad Cidlinou

  Sdružení místních samospráv ČR podporuje úsilí města Chlumec nad Cidlinou, které se snaží odvoláním k Nejvyššímu soudu dosáhnout zrušení předchozích rozsudků ve sporu s majitelem soukromého pozemku o povinnost odklízet listí z obecních stromů.

  Jsme si dobře vědomi odpovědnosti, kterou v tomto ohledu obce – jako každý jiný vlastník – mají ve vztahu k vlastní zeleni. Tato odpovědnost, například povinnost odklízet listí, by však neměla být dohnána za hranici absurdity, musí mít rozumnou míru. Věříme, že Nejvyšší soud pomůže k nalezení takovéto rozumné míry. V opačném případě by se mohlo stát, že žalob, které budou inspirovány chlumeckou „kauzou“, bude přibývat a obce se ocitnou pod značným tlakem, aby zajistily v krajním případě každodenní a zcela dokonalý úklid spadaného listí, což by v praxi znamenalo obrovský nárůst nároků na finanční a lidské zdroje samospráv. A nejen jich, v podobné situaci jsou desetitisíce, možná statisíce soukromých vlastníků, kteří mají vysazené stromy v blízkosti hranic pozemku se sousedem.

  Chceme proto městu Chlumec nad Cidlinou vyjádřit v jeho sporu morální podporu. Věříme, že Nejvyšší soud pomůže k nalezení racionálního řešení a zamezí vzniku laviny podobných sporů do budoucnosti.

  Více o kauze zde.

  Žádost o podporu města Chlumec nad Cidlinou

  Zdroj: Sdružení místních samospráv ČR

  Nejčtenější kategorie
  Chytré město
  237
  Energetika
  301
  IT
  180
  Dotace a Finance
  837
  Odpady
  162

  Nezmeškejte žádné informace!

  Přihlaste se k odběru newsletteru a buďte stále v obraze