Newsletter

Dostávejte to nejzajímavější ze světa veřejné správy i v našich newsletterech.

* Kliknutím na „Odebírat“ souhlasíte s našimi zásadami o Ochraně osobních údajů a zasíláním pravidelných newsletterů. Odhlásit se můžete kdykoliv.

PrávoŽivotní prostředí

SMS ČR o přínosu komplexních pozemkových úprav

O průběhu komplexních pozemkových úprav (KPÚ) na území České republiky informoval v pondělí 12. září na setkání ředitelů národních strategických plánů SZP člen předsednictva SMS ČR a předseda Pracovní skupiny pro strategický rozvoj Tomáš Chmela.

Vyzdvihl roli SPÚ a zdůraznil nutnost navýšení finanční alokace na realizaci KPÚ. „SMS ČR oceňuje záměr ministerstva zemědělství, že bude část alokace z Národního plánu obnovy ve výši zhruba 0,5 mld. Kč určena na realizaci opatření v souvislosti s KPÚ,“ sdělil ve své prezentaci Chmela.

Obce jsou těmi, kdo KPÚ realizují, čerpají na ně dotace, věnují se budování společných zařízení, často řeší i následnou péči. Jejich realizace není otázkou pár let, ale většinou několika volebních období. Díky KPÚ v katastrech obcí vznikají objekty, které nejen zadržují vodu v krajině nebo brání větrné erozi, ale tvoří také důležité krajinotvorné prvky.

Na příkladech z praxe bylo mezinárodnímu publiku prezentováno, že na KPÚ jsou nejen o prostorovém a funkčním uspořádávají pozemků, jejich scelení nebo dělení a zabezpečení využití pozemků a vyrovnání jejich hranic, ale také o ochraně neobnovitelných zdrojů, jako jsou voda a půda.

Foto: Jana Makešová
Zdroj: SMS ČR

Nejčtenější kategorie
Chytré město
447
Energetika
513
IT
381
Dotace a Finance
1388
Odpady
251

Nezmeškejte žádné informace!

Přihlaste se k odběru newsletteru a buďte stále v obraze