Newsletter

Dostávejte to nejzajímavější ze světa veřejné správy i v našich newsletterech.

* Kliknutím na „Odebírat“ souhlasíte s našimi zásadami o Ochraně osobních údajů a zasíláním pravidelných newsletterů. Odhlásit se můžete kdykoliv.

Právo

V Libereckém kraji vyšetřuji podezřelé chování volební komise

Během víkendových voleb řešili policisté v Libereckém kraji jediný případ s volbami spojený. Ve volební místnosti v Hamru na Jezeře zabavili notebook, který mohl snímat dění za plentou. Notebook nyní bude zkoumat znalec, který má posoudit, zda k tomu opravdu došlo.

„Notebook bude zkoumat znalec z oboru výpočetní techniky. Jeho stanovisko si vyžádali českolipští kriminalisté a tento posudek má odpovědět na otázku, zda zajištěný notebook na místě plnil nějakou konkrétně zadanou funkci,“ uvedla mluvčí českolipské policie Ivana Baláková.

Pokud se ukáže, že ano, kriminalisty bude zajímat, kdo tuto funkci zadal. „Na tento odborný znalecký posudek budeme čekat řádově týdny,“ dodala mluvčí.

Na nestandardní umístění notebooku upozornil jeden z voličů. Kriminalisté ho ve volební místnosti zabavili, protože nemohli vyloučit, že přes něj bylo nahráváno dění v prostoru za volební plentou.

Foto: NyTimes
Zdroj: Drbna.cz

Nejčtenější kategorie
Chytré město
447
Energetika
519
IT
383
Dotace a Finance
1391
Odpady
254

Nezmeškejte žádné informace!

Přihlaste se k odběru newsletteru a buďte stále v obraze