Newslettery

Dostávejte to nejzajímavější ze světa veřejné správy i v našich newsletterech.

  PromoNews

  Výběr toho nejzajímavějšího za posledních 14 dní do vaší emailové schránky.

  2x měsíčně

  PromoDay

  Přehled nejnovějších článků. Každý pracovní den do vaší schránky.

  5x týdně

  Představujeme vám

  Výběr z těch nejzajímavějších rozhovorů s představiteli veřejné správy.

  1x měsíčně

  Akce

  Přehled nadcházejících konferencí, soutěží, školení na následující měsíc.

  1x měsíčně

  Kliknutím na „Odebírat“ souhlasíte s našimi zásadami o Ochraně osobních údajů a zasíláním pravidelných newsletterů. Odhlásit se můžete kdykoliv.

  Právo

  Zastupitelé Ústí nad Labem schválili vyhlášku k regulaci hazardu

  Zastupitelé 24 hlasy schválili obecně závaznou vyhlášku regulující hazard na území města Ústí nad Labem. Cílem vyhlášky je omezení rizik vyplývajících z provozování hazardních her a účasti na nich.
  Regulací hazardu se zabývalo několik koalic vždy s neúplným výsledkem. Po letech se tak podařilo hazard regulovat, důvodů je mnoho – od patologických a problémových forem hraní, až po dopady na kriminalitu a celkový ráz města.
  „V 90. letech začal nevídaný rozmach hazardu a podepsal se i na podobě centra města a jeho periferií. Každý rok se můžeme přesvědčit z výročních zpráv Národního monitorovacího střediska pro drogy a závislosti o dopadech hazardních her. Řady lidských osudů i rodin se dotkla závislosti na hazardu i přímo v našem městě,“ vysvětlil náměstek Tomáš Vlach.
  Podoba vyhlášky schválené zastupitelstvem zakazuje provoz technické hry na celém území města. Právě technická hra je považována za nejrizikovější formu hraní vzhledem ke strukturálním charakteristikám poutajícím hráče ke hře. Jedná se například o frekvenci hraní nebo výši sázek. Kombinace těchto vlivů způsobuje při dlouhodobém hraní vysoké finanční i zdravotní ztráty a hráči v léčbě uvádí v rámci studie průměrný dluh převyšující jeden milion korun.
  Zdroj: Město Ústí nad Labem

  Nejčtenější kategorie
  Chytré město
  366
  Energetika
  364
  IT
  240
  Dotace a Finance
  1078
  Odpady
  195

  Nezmeškejte žádné informace!

  Přihlaste se k odběru newsletteru a buďte stále v obraze