Představení plánovaných 1. výzev programů INTERREG DANUBE A INTERREG CENTRAL EUROPE

Publikováno: 20. 5. 2021Cca 2.4 min četbyKategorie: Dotace
SDÍLET

Ministerstvo pro místní rozvoj připravilo pro potenciální zájemce Národní infoden online workshop k možnosti čerpání z Nadnárodních programů Interreg DANUBE a Interreg CENTRAL EUROPE po roce 2020. Registrujte se již nyní.
Termín: 26.5.2021, 9:15 – 11:45 na online platformě WEBEX
Registrace na emailové adrese [email protected].
Přímo řízené programy EU jsou pro mnoho českých samospráv stále velká neznámá. Existuje ovšem řada důvodů, proč se s nimi obeznámit. Česká republika stojí na počátku pravděpodobně posledního programového období fondů EU v rámci kohezního balíčku, ve kterém jsou finance rozdělovány na národní úrovni formou operačních programů nebo dalších nástrojů. Zapojení do těchto mezinárodních projektů na úrovni EU s sebou nese, i přes náročnější proces projektové žádosti, koordinaci a administraci, řadu výhod. Spolupráce v mezinárodních konsorciích umožní rychlejší přístup k informacím o inovacích a nových technologiích, pomáhá ke sdílení zkušeností a v neposlední řadě také k vytvoření sítí kontaktů pro návazné projekty. Přímo řízených projektů je přitom celá řada a pokrývají jak možnosti tvrdých investic, tak rozvoj měkkých dovedností.
Jednou z takových možností jsou programy Interreg Danube a Interreg Central, které jsou zaměřeny podle geografického rozložení na spolupráci v regionu centrální Evropy nebo v podunajském regionu. V obou projektech již v minulosti úspěšně žádalo několik větších i menších českých měst v roli projektového partnera nebo pozorovatele.
Ministerstvo pro místní rozvoj, jako Národní koordinátor v České republice připravilo pro potenciální zájemce Národní infoden online workshop k možnosti čerpání z Nadnárodních programů Interreg DANUBE www.interreg-danube.eu a Interreg CENTRAL EUROPE www.interreg-central.eu po roce 2020. Workshop proběhne v prostředí WEBEX – není potřeba aplikaci instalovat lze se připojit přes webový prohlížeč pomocí odkazu, který Vám bude zaslán po registraci nejpozději den před konáním. V případě zájmu se registrujte na emailové adrese [email protected].
Více informací najdete zde: DotaceEU – Národní infoden online workshop
Zdroj: Svaz měst a obcí ČR

PRO MĚSTA A OBCE

A získejte každý měsíc přehled praktických a inspirativních informací ze světa veřejné správy.

Související příspěvky
Related Posts
Nejčtenější