Příjem nominací na cenu Architekt obci 2021 již jen do středy 16. června

Publikováno: 9. 6. 2021Cca 1.6 min četbyKategorie: Soutěže
SDÍLET

Do 16. června 2021 se mohou hlásit obce a města spolu s architekty do soutěže Architekt obci 2021. Cílem soutěže je upozornit na význam spolupráce a vzájemné symbiózy mezi architekty a samosprávou při rozvoji obcí v České republice. Letos poprvé hlasuje i veřejnost.
Každá obec je unikátní a je třeba společně pochopit její hodnoty z hlediska urbanistického, krajinářského i architektonického a usilovat o jejich posílení a hledání vhodných řešení, která zlepšují kvalitu prostředí i našeho života. Svaz měst a obcí se opět stal jedním z vypisovatelů soutěže a Radka Vladyková, výkonná ředitelka Svazu zasedne v odborné porotě. Symbolickou cenu Svaz zajistí ve spolupráci s vybranou chráněnou dílnou.
Do soutěže Architekt obci lze přihlásit projekty z oblasti urbanismu, územního plánování, krajinářské architektury a řešení veřejného prostoru, stejně jako architektonické realizace a další počiny, které mají dopad na kvalitu života a rozvoj společnosti. Cena je udělována architektovi a zároveň obci, tedy spolupracujícímu tandemu, který se po několik let soustavně a s respektem věnoval koncepci vystavěného prostředí obce a svým přístupem se významně zasloužil o kvalitní architekturu a udržitelný rozvoj. Architekt obci podporuje také fungování městských a obecních architektů, kteří se mohou se svými aktivitami do soutěže přihlásit.
Zdroj: Tisková zpráva soutěže Architekt obci 2021

PRO MĚSTA A OBCE

A získejte každý měsíc přehled praktických a inspirativních informací ze světa veřejné správy.

Související příspěvky
Related Posts
Nejčtenější