Prodejci ze zrušených vánočních trhů dostanou vyšší náhrady

Publikováno: 29. 11. 2021Cca 1.6 min četbyKategorie: Kraje, Top
SDÍLET

Prodejci a provozovatelé zrušených vánočních trhů dostanou vyšší náhrady, uvedl ministr průmyslu a obchodu v demisi Karel Havlíček. Kompenzace by se měly pohybovat od 30 do téměř 100 procent. Dohoda se zástupci profesních svazů by podle Havlíčka měla být v neděli. Vláda v demisi nařídila uzavření adventních trhů jako opatření proti šíření koronaviru. Rozhodnutí čelí kritice trhovců, provozovatelů trhů i některých měst.

„Provozovatelé vánočních stánků a adventních trhů dosáhnou na vyšší kompenzace. Se zástupci profesních svazů již připravujeme jejich parametry, v neděli večer chceme mít finální dohodu, v pondělí zveřejníme,“ napsal Havlíček na twitteru. Podporu podle něj dostane každá omezená nebo zavřená provozovna. Kompenzace budou zřejmě ve třech úrovních výpadku tržeb: 30 až 50 procent, 50 až 100 procent a úplné uzavření. Pro ty, kteří budou muset stánky zavírat, bude kompenzace maximální, to znamená, bude se blížit až téměř ke stem procentům.

Z uzavření venkovních vánočních nebo adventních trhů má výjimku prodej vánočních stromků nebo kaprů. Farmářské trhy zůstaly povoleny, není tam ale možné konzumovat alkohol ani jídlo. Kritici vládního opatření poukazují mimo jiné na ponechání provozu farmářských trhů, které se přitom někdy konají na stejném místě jako vánoční trhy.

Zdroj: Vláda ČR, Česká televize

PRO MĚSTA A OBCE

A získejte každý měsíc přehled praktických a inspirativních informací ze světa veřejné správy.

Související příspěvky
Related Posts
Nejčtenější