Projekt Chytrý venkov ve Středočeském kraji skončil

Publikováno: 19. 11. 2021Cca 1.4 min četbyKategorie: Kraje, Středočeský kraj
SDÍLET

Rada kraje vzala na dnešním zasedání na vědomí ukončení projektu Chytrý venkov, jenž byl realizován Středočeským krajem a spolufinancován z Operačního programu Zaměstnanost. Cílem a výstupem projektu bylo zpracování strategického dokumentu Strategie Chytrý venkov – Středočeský kraj, dle konceptu SMART CITY/REGION. Náklady, které byly především personální, představovaly 7,4 milionu korun, přičemž sedm milionů činila dotace z operačního programu.

„Výsledkem projektu je dokument bez konkrétních finančních, časových, věcných závazků či požadavků na plnění strategických cílů. Zároveň kraj není nijak vázán v projektu pokračovat či zajistit jeho udržitelnost, tudíž jej můžeme bez dalšího ukončit. S ohledem na to, že jde jen o obecný dokument, rádi bychom se napříště takovýchto projektů financovaných sice primárně z evropských fondů, ale přesto za spoluúčasti kraje, rádi vyvarovali,“ uvedl náměstek pro oblast financí, dotací a inovací Věslav Michalik (STAN).

Základní koncept projektu, který byl zadán předchozím vedením kraje v roce 2018 a realizován až do roku 2020, měl být zaměřen především na oblast energetické náročnosti života města nebo regionu.

Zdroj: Středočeský kraj

PRO MĚSTA A OBCE

A získejte každý měsíc přehled praktických a inspirativních informací ze světa veřejné správy.

Související příspěvky
Related Posts
Nejčtenější