Propojí Pardubický a Královéhradecký kraj cyklotrasa už letos?

Publikováno: 18. 2. 2022Cca 1.5 min četbyKategorie: Kraje, Královéhradecký kraj, Pardubický kraj
SDÍLET

Pardubický kraj dlouhodobě jedná s Královéhradeckým a Olomouckým krajem o propojení území cyklostezkou. V letošním roce by se mohl Královéhradecký a Pardubický kraj propojit dálkovou cyklotrasou číslo 8.

Trasa vstoupí na území Pardubického kraje u Týniště nad Orlicí a bude pokračovat údolím řeky Tiché Orlice až do Chocně, místní části Plchůvky. Poté bude pokračovat v souběhu se stávající dálkovou cyklotrasou číslo 18 až do Ústí nad Orlicí. Cyklisté se pak z Ústí nad Orlicí budou moci vydat trasou 4061 do České Třebové, poté do Třebovic a Lanškrouna. Území regionu opustí cyklostezka v Hoštejně.

Na trase se na jednání domluvili zástupci dotčených obcí z Pardubického i Královéhradeckého kraje a zástupci samosprávy obou krajů. Radní Pardubického kraje Alexandr Krejčíř zodpovědný za cestovní ruch a sport ujistil účastníky jednání, že náklady na vyznačení trasy kraj na svém území finančně podpoří, a zároveň bude iniciovat vybudování bezpečné infrastruktury na některých jejích úsecích. Na závěr vyjádřil přání: „Rád bych se v už letos v létě projel na kole po dálkové cyklotrase z Týniště nad Orlicí alespoň do České Třebové – a v ideálním případě až do Hoštejna.“

V budoucnu by dálková cyklotrasa číslo 8 mohla vést z Děčína až do Ostravy.

Zdroj: Pardubický kraj

PRO MĚSTA A OBCE

A získejte každý měsíc přehled praktických a inspirativních informací ze světa veřejné správy.

Související příspěvky
Related Posts
Nejčtenější