Newslettery

Dostávejte to nejzajímavější ze světa veřejné správy i v našich newsletterech.

  PromoNews

  Výběr toho nejzajímavějšího za posledních 14 dní do vaší emailové schránky.

  2x měsíčně

  PromoDay

  Přehled nejnovějších článků. Každý pracovní den do vaší schránky.

  5x týdně

  Představujeme vám

  Výběr z těch nejzajímavějších rozhovorů s představiteli veřejné správy.

  1x měsíčně

  Akce

  Přehled nadcházejících konferencí, soutěží, školení na následující měsíc.

  1x měsíčně

  Kliknutím na „Odebírat“ souhlasíte s našimi zásadami o Ochraně osobních údajů a zasíláním pravidelných newsletterů. Odhlásit se můžete kdykoliv.

  Průzkumy PROmo

  Alej roku 2020 ze Svárova stále v ohrožení

  Za poslední měsíce byla jen málokterá alej tak viditelná jako Svárovská alej mezi Svárovem a Chlumem. Stoletá lipová alej dlouhá 600 metrů má být částečně skácena kvůli dlouhodobě plánovanému rozšíření nebezpečné silnice. Kraj přitom upozorňuje na špatný stav stromů i následnou náhradní výsadbu. V minulém roce tak vznikla jak petice na zachování stromů, tak na provedení rekonstrukce. Ta již měla touto dobou probíhat, nicméně projekt je zatím pozastaven a bude řešit nové stavební povolení. I tyto důvody zřejmě vedly k velkému zájmu veřejnosti a vítězství aleje v soutěži Alej roku 2020.

  Do soutěže alej přihlásila Alice Hrbková, autorka petice proti pokácení stromů. „O desátý titul soutěžilo neuvěřitelných 132 alejí a stromořadí ze všech krajů České republiky, pro které hlasovalo bezmála 7 tisíc lidí,“ uvedla k výsledkům ankety Karolína Kostičová z pořádající organizace Arnika. Svárovská alej získala celkem 585 hlasů, takřka o dvě stě více než druhá Klokotská alej z Jihočeského kraje. Jenže právě vítězné aleje se má týkat rekonstrukce zdejší silnice, která je dlouhodobě úzká a nebezpečná. Při ní má dojít k odstranění padesáti z celkem osmdesáti stromů. Zahájena měla být již v minulém roce, ale právě díky vzniku petic, a navíc zrušení stavebního povolení se tak zatím nestalo. „Vzhledem k tomu, že nevíme, kdy bude vydáno nové stavební povolení, nelze v tuto chvíli stanovit žádné termíny zahájení a průběhu stavby. V dokumentaci žádné změny provádět nebudeme, stavební povolení bylo zrušeno z důvodů procesních, nikoliv z důvodu vadné projektové dokumentace,“ uvedl k současné situaci Miloš Bažant, vedoucí severního úseku Správy a údržby silnic Jihomoravského kraje. Podle něj může nastat i ta varianta, že k rekonstrukci nakonec vůbec nedojde.

  Více informací ZDE

  Nejčtenější kategorie
  Chytré město
  376
  Energetika
  381
  IT
  255
  Dotace a Finance
  1131
  Odpady
  204

  Nezmeškejte žádné informace!

  Přihlaste se k odběru newsletteru a buďte stále v obraze

  Další článek
  Kde se žije v ČR nejlépe
  Image