Newsletter

Dostávejte to nejzajímavější ze světa veřejné správy i v našich newsletterech.

* Kliknutím na „Odebírat“ souhlasíte s našimi zásadami o Ochraně osobních údajů a zasíláním pravidelných newsletterů. Odhlásit se můžete kdykoliv.

Průzkumy PROmo

Alej roku 2020 ze Svárova stále v ohrožení

Za poslední měsíce byla jen málokterá alej tak viditelná jako Svárovská alej mezi Svárovem a Chlumem. Stoletá lipová alej dlouhá 600 metrů má být částečně skácena kvůli dlouhodobě plánovanému rozšíření nebezpečné silnice. Kraj přitom upozorňuje na špatný stav stromů i následnou náhradní výsadbu. V minulém roce tak vznikla jak petice na zachování stromů, tak na provedení rekonstrukce. Ta již měla touto dobou probíhat, nicméně projekt je zatím pozastaven a bude řešit nové stavební povolení. I tyto důvody zřejmě vedly k velkému zájmu veřejnosti a vítězství aleje v soutěži Alej roku 2020.

Do soutěže alej přihlásila Alice Hrbková, autorka petice proti pokácení stromů. „O desátý titul soutěžilo neuvěřitelných 132 alejí a stromořadí ze všech krajů České republiky, pro které hlasovalo bezmála 7 tisíc lidí,“ uvedla k výsledkům ankety Karolína Kostičová z pořádající organizace Arnika. Svárovská alej získala celkem 585 hlasů, takřka o dvě stě více než druhá Klokotská alej z Jihočeského kraje. Jenže právě vítězné aleje se má týkat rekonstrukce zdejší silnice, která je dlouhodobě úzká a nebezpečná. Při ní má dojít k odstranění padesáti z celkem osmdesáti stromů. Zahájena měla být již v minulém roce, ale právě díky vzniku petic, a navíc zrušení stavebního povolení se tak zatím nestalo. „Vzhledem k tomu, že nevíme, kdy bude vydáno nové stavební povolení, nelze v tuto chvíli stanovit žádné termíny zahájení a průběhu stavby. V dokumentaci žádné změny provádět nebudeme, stavební povolení bylo zrušeno z důvodů procesních, nikoliv z důvodu vadné projektové dokumentace,“ uvedl k současné situaci Miloš Bažant, vedoucí severního úseku Správy a údržby silnic Jihomoravského kraje. Podle něj může nastat i ta varianta, že k rekonstrukci nakonec vůbec nedojde.

Více informací ZDE

Nejčtenější kategorie
Chytré město
441
Energetika
499
IT
365
Dotace a Finance
1354
Odpady
246

Nezmeškejte žádné informace!

Přihlaste se k odběru newsletteru a buďte stále v obraze

Další článek
Kde se žije v ČR nejlépe
Image