Newsletter

Dostávejte to nejzajímavější ze světa veřejné správy i v našich newsletterech.

* Kliknutím na „Odebírat“ souhlasíte s našimi zásadami o Ochraně osobních údajů a zasíláním pravidelných newsletterů. Odhlásit se můžete kdykoliv.

Průzkumy PROmo

Bez spolupráce s obcemi by sčítání lidu nemohlo nikdy úspěšně proběhnout

Zástupci ČSÚ při neformálních jednáních se starosty prodiskutovali dosavadní průběh sčítání a možnosti další spolupráce při informování obyvatel. Cílem bylo zvýšit zapojení obyvatel do probíhajícího Sčítání 2021. Sčítání končí již 11. května.
„Bez spolupráce s obcemi by sčítání lidu nemohlo nikdy úspěšně proběhnout a do projektu byly zapojeny už dlouho před začátkem sčítání samotného. Starostové obcí si navíc uvědomují, jaký význam budou výsledky sčítání lidu pro municipality mít. Za dosavadní pomoc obcím velmi děkujeme,“ uvedl Marek Rojíček, předseda ČSÚ.
Informaci o průběhu sčítání zveřejňuje ČSÚ na webu scitani.cz. V tabulce s přehledem aktuální sečtenosti si může každý snadno zjistit, jak je na tom konkrétně jeho obec. K podpoření aktivity obyvatel ve sčítání mohou starostové využít i audionahrávku, kterou namluvila televizní moderátorka a tisková mluvčí Sčítání 2021 Jolana Voldánová. Nahrávka je určena k vysílání v obecním rozhlase nebo prostřednictvím místního televizního vysílání. Obce mají k dispozici i samotný text audionahrávky pro případ, že by tuto informaci chtěly sdělit samostatně.
Sečíst se lze až do 11. května 2021 na scitani.cz, kdy Sčítání 2021 končí. Můžete také využít mobilní aplikaci Sčítání21, která je dostupná v Google Play i App Store.
Pokud se někdo nesečte online, musí vyplnit listinný formulář. Sčítací komisaři je roznášejí od 17. dubna. Druhé kolo pokusů o jejich doručení začalo v pátek 30. dubna. Formuláře si lze vyzvednout i na kontaktních místech sčítání zřízených na více než 800 pobočkách České pošty a krajských správách Českého statistického úřadu. Aktuální informace o zapojených sčítacích komisařích a adresy kontaktních míst jsou zveřejněny na webu České pošty. Vyplněný listinný sčítací formulář lze do 11. května odeslat zdarma poštou v odpovědní obálce, kterou obdržíte od sčítacího komisaře, nebo odevzdat na kterémkoliv kontaktním místě sčítání. Podrobnosti jsou k dispozici na webu scitani.cz.
Zdroj: Tisková zpráva ČSÚ

Nejčtenější kategorie
Chytré město
447
Energetika
519
IT
382
Dotace a Finance
1389
Odpady
254

Nezmeškejte žádné informace!

Přihlaste se k odběru newsletteru a buďte stále v obraze