Radim Sršeň se na MMR ČR zaměří na dotace i rozvoj venkova

Publikováno: 19. 1. 2022Cca 1.4 min četbyKategorie: Kraje, Olomoucký kraj
SDÍLET

Radim Sršeň, člen předsednictva SMS ČR a dlouholetý neuvolněný starosta obce Dolní Studénky, se stal náměstkem ministra pro místní rozvoj. V jeho gesci budou mimo jiné národní i evropské dotační tituly, rozvoj venkova a přeshraniční spolupráce.

 „Těším se, že budou moct ve prospěch samospráv udělat kus práce a zúročit vlastní zkušenosti z komunální politiky i letité zaměření na dotační problematiku, například z Evropského výboru regionů, který se zaměřuje na rozvoj obcí,“ říká s tím, že na starost bude mít i komunikaci se samosprávami a územními partnery.

Radim Sršeň je třetí volební období neuvolněným starostou obce Dolní Studénky na Šumpersku, dlouholetým členem předsednictva Sdružení místních samospráv ČR a od roku 2020 také radní Olomouckého kraje. Zatímco starostovat bude dál, post v krajském zastupitelstvu nyní opustí.

Inženýrský titul a doktorát získal Radim Sršeň po absolvování oboru mezinárodní a evropská studia na Fakultě mezinárodních vztahů VŠE. Hovoří plynně anglicky a španělsky, domluví se i rusky a dánsky. Je ženatý, ve volném čase rád hraje na pozoun, cestuje a sportuje.

Zdroj: Sdružení místních samospráv ČR

PRO MĚSTA A OBCE

A získejte každý měsíc přehled praktických a inspirativních informací ze světa veřejné správy.

Související příspěvky
Related Posts
Nejčtenější