Rekonstrukce areálu bývalého pivovaru bude letos pokračovat

Publikováno: 25. 1. 2022Cca 1.7 min četbyKategorie: Kraje, Ústecký kraj
SDÍLET

Revitalizace areálu bývalého pivovaru bude pokračovat stavebně náročnou rekonstrukcí další části. Pro město půjde o nejzásadnější investici následujících dvou let mířenou na záchranu objektu nacházejícího se v technicky nevyhovujícím stavu přímo v historickém jádru města.

Na projekt má přislíbenou podporu od Ministerstva průmyslu a obchodu (MPO) podporu ve výši 60 milionů korun. Celkové náklady jsou vyčísleny na 132 milionů korun (bez DPH). Stavební práce by měly být zahájeny počátkem května. Dokončení díla je plánováno na říjen roku 2024.

„V tuto chvíli stojíme před vyhlášením výběrového řízení na dodavatele stavby. Učinit tak budeme moci ve chvíli, kdy nám MPO jako poskytovatel dotace schválí zadávací podmínky. Zakázku budeme s ohledem na výši růstu cen ve stavebnictví zadávat v nadlimitním režimu,“ charakterizovala aktuální stav vedoucí odboru územního rozvoje městského úřadu Venuše Brunclíková.

Realizace projektu bude náročná i vzhledem k tomu, že jde o areál nacházející se v MPR. V plánu je statické zajištění stávajících konstrukcí a sanace proti vlhkosti. Krovy ve všech částech mají být ponechány, pouze nad jižní částí objektu bude krov modifikován a podepřen do horní části vestavěné ocelové soustavy. Projekt počítá s vestavbou nových stropů. Obnoveny mají být hladké omítané plochy fasád s původními okenními otvory.

Zdroj: Město Litoměřice

PRO MĚSTA A OBCE

A získejte každý měsíc přehled praktických a inspirativních informací ze světa veřejné správy.

Související příspěvky
Related Posts
Nejčtenější