Rekonstrukce sokolovny v Luhačovicích

Publikováno: 13. 3. 2021Cca 2.2 min četbyKategorie: Kraje, Zlínský kraj
SDÍLET

Luhačovice společně se Zlínským krajem chystají rekonstrukci místní sokolovny. Sokolovna je majetkem města, které do ní chce umístit základní uměleckou školu zřizovanou krajem. Rekonstrukce by měla nabídnout vzdělávacímu zařízení moderní prostory na jednom místě ve snadno a bezpečně přístupné lokalitě.
Podle radní Zlínského kraje pro školství Zuzany Fišerové je využití pro ZUŠ ideální, protože významnou roli hraje nejen pro město samotné, ale nabízí možnost dojíždět sem za uměleckým vzděláním i dětem ze spádových obcí. V současné době se dokončuje finální verze projektu rekonstrukce a zároveň se hledají možnosti financování, na kterém se vzhledem k náročnosti má kraj zásadně podílet. Že kraj učiní maximum pro zajištění finanční podpory, potvrdil i náměstek hejtmana pro oblast financí David Vychytil. „Projekt sice zatím nemáme finálně schválený, ale mezi kolegy z vedení kraje cítím podporu. V horizontu několika měsíců bychom chtěli rozhodnout o schválení dotace na dokončení projektové dokumentace, v rámci rozpočtu kraje na rok 2022 budeme pak rozhodovat o dotaci na samotnou rekonstrukci. Cílem je již v příštím roce začít s její realizací,“ informoval David Vychytil.
Sokolovna by měla po opravě vyhovovat Základní umělecké škole a pořádání některých akcí, ale díky rekonstrukci se jí také vrátí bývalý jedinečný ráz a význam. Byla zbudována původně v letech 1928 až 1932 a byla kdysi zásadním centrem kulturního a společenského dění. V objektu svého času sídlil také obecní úřad, knihovna i kino. Původní čistě funkcionalistická stavba byla ale během mnoha desetiletí změněna řadou ne právě citlivých dostaveb. Rekonstrukce by ji tak měla co nejvíce přiblížit původnímu architektonickému pojetí, které kdysi navrhli architekti Alois a Vilém Kubovi.
Zdroj: Web Zlínského kraje

PRO MĚSTA A OBCE

A získejte každý měsíc přehled praktických a inspirativních informací ze světa veřejné správy.

Související příspěvky
Related Posts
Nejčtenější