Reuse centrum Ostrava má za sebou úspěšný premiérový rok

Publikováno: 15. 11. 2021Cca 2.1 min četbyKategorie: Kraje, Moravskoslezský kraj, Obory, Odpady, Top
SDÍLET

Reuse centrum Ostrava, které provozuje odpadová společnost OZO Ostrava za podpory statutárního města Ostravy, nedávno oslavilo rok od svého založení. Během této doby si získalo velkou oblibu návštěvníků, kteří dali nový život už více než 43 tisícům předmětů. Díky tomu je na konto sbírky Veřejná zeleň města Ostravy vloženo již 831 tisíc korun. Kromě toho centrum v říjnu získalo v soutěži Stavba roku 2021 cenu za mimořádný celospolečenský přínos.

Reuse centrum Ostrava, které je zaměřeno na opětovné použití věcí, jež by jinak skončily jako odpad, bylo v areálu společnosti OZO Ostrava v Přívoze otevřeno 19. září 2020. Šlo o další z projektů, jejichž realizací se město ve spolupráci se společností OZO Ostrava dlouhodobě snaží o minimalizování objemu odpadu a o jeho co nejlepší využití. Reuse centrum je jednou z cest, jak toho dosáhnout. Celý výtěžek z prodeje předmětů v tomto centru je určen na výsadbu zeleně ve městě.

Cena nabízených předmětů se pohybuje od 10 do 200 korun, přičemž průměrný příspěvek do veřejné sbírky za jeden předmět se pohybuje okolo 20 korun. Stávající majitelé mohou věci určené pro reuse centrum odevzdávat ve všech 11 ostravských sběrných dvorech. Po předchozí telefonické dohodě lze předměty přivézt i přímo do reuse centra, takže člověk může na jednom místě darovat nepotřebný předmět a zároveň si z reuse centra odvézt něco, co se mu hodí. V Reuse centru Ostrava zájemci najdou věci s příběhem, které už svým původním majitelům dosloužily, ale stále mohou přinést radost a užitek jiným lidem – hračky, knihy, sportovní potřeby, nábytek, nádobí a spoustu dalších předmětů do domácnosti.

Zdroj: Město Ostrava

PRO MĚSTA A OBCE

A získejte každý měsíc přehled praktických a inspirativních informací ze světa veřejné správy.

Související příspěvky
Related Posts
Nejčtenější