Rumburská nemocnice se dočká nového vybavení i dostavby

Publikováno: 19. 10. 2021Cca 1.8 min četbyKategorie: Kraje, Obory, Ústecký kraj, Zdravotnictví
SDÍLET

Vedení Krajské zdravotní, a. s., (KZ) které spravuje nemocnici v Rumburku, chystá kroky, jejichž jediným cílem je zachování a zkvalitnění zdravotní péče ve Šluknovském výběžku. Nemocnice se dočká nového přístrojového vybavení a také dostavby. Intenzivně se zde řeší také personální problematika.

Nemocnice se díky dotačnímu programu REACT dočká nového přístrojového vybavení ve výši 150 milionů korun. Tyto nemalé finanční prostředky byly již schváleny. Dále se také počítá s investicí ve výši 700 milionů korun na dostavbu a modernizaci samotného areálu. I v tomto směru jsou již učiněny příslušné kroky.  Tyto postupy a realizace by měly přispět ke zvýšení komfortu pro pacienty a současně k získávání nových lékařů a zdravotníků pro tuto nemocnici. Kvalitní, příjemné pracovní zázemí vybavené moderní přístrojovou technikou je pro ně dnes velkou motivací.

Personál je pro každou nemocnici klíčový a samozřejmě je nutné nemocnici v Rumburku personálně stabilizovat. Personální situace ve zdravotnictví je obecně komplikovaná, proto se management nemocnice s podporou vedení KZ snaží připravovat pro nové lékaře a zdravotníky atraktivní nástupní podmínky týkající se mezd a jiných zaměstnaneckých benefitů. Ve spolupráci s místními samosprávami se také řeší možnost poskytnutí bydlení nebo součinnost při zajištění bydlení pro nové zaměstnance. Všemi je stávající situace vnímaná jako vážná, ale nikoliv neřešitelná. Do řešení jsou zapojovány také další nemocnice, které do holdingu KZ spadají, a to právě i personální výpomocí.

Zdroj: TZ Ústecký kraj

PRO MĚSTA A OBCE

A získejte každý měsíc přehled praktických a inspirativních informací ze světa veřejné správy.

Související příspěvky
Related Posts
Nejčtenější