S opravou nádraží v Teplicích se začne dříve

Publikováno: 1. 4. 2021Cca 1.5 min četbyKategorie: Kraje, Ústecký kraj
SDÍLET

Ještě letos by měla začít oprava památkově chráněné budovy vlakového nádraží v Teplicích. Správa železnic původně mluvila o příštím roce, ale pak se s projektantem dohodla na rozčlenění prací do několika etap. Náklady půjdou do stovek milionů korun. Stavební firmu chce vybrat v létě.
„Ono to nádraží mělo být už dávno opravené. Správa železnic tu rekonstrukci několikrát odkládala. Pevně věřím, že oprava fasády směrem do města, jejíž začátek je přislíbený na konec letošního roku, opravdu začne,“ komentuje zastupitel Teplic Petr Šíla.  Je členem pracovní skupiny, která sdružuje všechny vlastníky dotčených staveb a pozemků. Budovu nádraží vlastní Správa železnic, okolní pozemky směrem do Nákladní ulice vlastní soukromé osoby, prostor před nádražím je zčásti města a něco je BUSCOM, který vlastní autobusové nádraží.
Studie, která vzniká, má mimo jiné propojit území před a za nádražím s centrem města a k lázeňské zóně, vytvořit nový podchod z ulice do nádražní haly a třeba také parkoviště. „Do budovy se přesune dislokované pracoviště Správy železnic. O dalším využití zbývajících neobsazených prostor se jedná s potenciálními nájemníky,“ říká mluvčí Správy železnic Dušan Gavenda.
Zdroj: iRozhlas.cz

PRO MĚSTA A OBCE

A získejte každý měsíc přehled praktických a inspirativních informací ze světa veřejné správy.

Související příspěvky
Related Posts
Nejčtenější