Šedesát milionů od kraje pomůže projektům za tři čtvrtě miliardy

Publikováno: 30. 6. 2021Cca 1.3 min četbyKategorie: Dotace, Kraje, Obory, Pardubický kraj, Vodohospodářství
SDÍLET

Pardubický kraj uvolnil více než 61 milionů korun na výstavbu nových vodovodů, kanalizací, na projektové dokumentace a na rekonstrukce stávající vodohospodářské infrastruktury. Na svém úterním zasedání o tom rozhodli krajští zastupitelé. Podpořeno bylo několik desítek projektů.
„Prioritou je pro nás bezpečné zásobování obyvatel pitnou vodou a následně efektivní odvádění a čištění odpadních vod. Zároveň ale vítám i to, že jsme dokázali podpořit některé rekonstrukce vodohospodářského majetku stejně jako projektovou přípravu nových staveb. Za jasnou podporu těchto projektů kolegům zastupitelům děkuji. Pro obce je to významná pomoc,“ poznamenal radní pro venkov, zemědělství a životní prostředí Miroslav Krčil.
I díky zmíněným finančním prostředkům budou na území Pardubického kraje realizovány stavby za zhruba tři čtvrtě miliardy korun. „Jsou to peníze, které pomáhají zlepšovat životní prostředí a díky kterým bude mít více obyvatel stabilní a bezpečný přístup k pitné vodě. Při současných výkyvech počasí je to důležité,“ doplnil Miroslav Krčil.
Zdroj: Pardubický kraj

PRO MĚSTA A OBCE

A získejte každý měsíc přehled praktických a inspirativních informací ze světa veřejné správy.

Související příspěvky
Related Posts
Nejčtenější