Škoda ukázala první novou tramvaj pro Plzeň

Publikováno: 16. 4. 2021Cca 1.4 min četbyKategorie: Kraje, Plzeňský kraj
SDÍLET

Škoda Transportation představila zástupcům Plzně a Plzeňských dopravních podniků (PMDP) první novou tramvaj ForCity Smart Plzeň. První by měla začít jezdit letos. Vozidlo je hotové se zhruba půlročním zpožděním, při představení designu v říjnu 2019 slíbil výrobce dodávku prvního do jednoho roku.
Velkokapacitní tramvaje nazvané ForCity Smart Plzeň jsou tříčlánkové, obousměrné a plně nízkopodlažní. Měří 29 metrů, pojmou 185 cestujících, z toho 64 sedících. Vozidla budou plně klimatizována, na každé straně je pět dvoukřídlých dveří. Skelet čela vozidla je navržen tak, aby v případě nehody více chránil řidiče a cestující. Stanoviště řidiče poskytuje lepší výhled a pohodlnější řízení. Jedna tramvaj vyjde na 55 milionů korun.
Tramvaje mají plně otočné podvozky a nízké nápravové tlaky, které jsou šetrné ke kolejovému svršku. Vozidla budou také vybavena nejmodernějšími informačními systémy, kamerami a dalšími inovacemi. Celá zakázka má být hotová v roce 2023.
PMDP vypsaly v březnu výběrové řízení na dodávku 42 metrů dlouhých tramvají, celkem půjde až o 24 vozidel, z toho polovina bude obousměrná. První nové tramvaje mají vyjet v polovině roku 2024.
Zdroj: Portál zdopravy.cz

PRO MĚSTA A OBCE

A získejte každý měsíc přehled praktických a inspirativních informací ze světa veřejné správy.

Související příspěvky
Related Posts
Nejčtenější