Newslettery

Dostávejte to nejzajímavější ze světa veřejné správy i v našich newsletterech.

  PromoNews

  Výběr toho nejzajímavějšího za posledních 14 dní do vaší emailové schránky.

  2x měsíčně

  PromoDay

  Přehled nejnovějších článků. Každý pracovní den do vaší schránky.

  5x týdně

  Představujeme vám

  Výběr z těch nejzajímavějších rozhovorů s představiteli veřejné správy.

  1x měsíčně

  Akce

  Přehled nadcházejících konferencí, soutěží, školení na následující měsíc.

  1x měsíčně

  Kliknutím na „Odebírat“ souhlasíte s našimi zásadami o Ochraně osobních údajů a zasíláním pravidelných newsletterů. Odhlásit se můžete kdykoliv.

  Školství

  Asociace krajů apeluje na Ministerstvo pro místní rozvoj, aby akceptovalo její požadavek navýšit alokaci v programu IROP pro investice do středních škol

  Komise Rady Asociace krajů pro školství a sport na svém zasedání v Moravskoslezském kraji opětovně přijala usnesení s apelem na Vládu ČR a Ministerstvo pro místní rozvoj k navýšení alokace mířící na investice do středního školství v rámci Integrovaného regionálního operačního programu (IROP) na 30 %. Důvodem je nutná nová role především odborného školství v rámci systému celoživotního profesního vzdělávání a investiční náročnost vybavenosti škol. Zároveň Komise trvá na zachování alokace pro základní školy alespoň na 35 %.

  Primárně je důvodem investiční náročnost na vybavenost středních škol a podpora jejich nové role v rámci systému celoživotního profesního vzdělávání. To vše s odkazem na klíčové závazky strategických dokumentů na národní úrovni, včetně Strategie vzdělávací politiky ČR do roku 2030+.

  IROP neboli Integrovaný regionální operační program je jeden z evropských operačních programů, přes které se v Česku rozdělují peníze poskytnuté z Evropského fondu pro regionální rozvoj. V oblasti vzdělávání má za cíl navyšování kapacit v předškolním vzdělávání a zajištění kvalitní infrastruktury pro výuku klíčových kompetencí, které žáci základních a středních škol využijí v praxi. Je kladen důraz na výuku technických a řemeslných oborů, přírodní vědy, cizí jazyk a práci s digitálními technologiemi.

  Zdroj: TZ Asociace krajů ČR

  Nejčtenější kategorie
  Chytré město
  237
  Energetika
  301
  IT
  180
  Dotace a Finance
  837
  Odpady
  162

  Nezmeškejte žádné informace!

  Přihlaste se k odběru newsletteru a buďte stále v obraze