Newsletter

Dostávejte to nejzajímavější ze světa veřejné správy i v našich newsletterech.

* Kliknutím na „Odebírat“ souhlasíte s našimi zásadami o Ochraně osobních údajů a zasíláním pravidelných newsletterů. Odhlásit se můžete kdykoliv.

Školství

Čáslavská škola pořídí pro výuku polního robota

Čáslavská Střední zemědělská škola bude mít pro inovativní výuku k dispozici autonomního polního robota. Radní dnes pořízení stroje schválili.

„Stejně jako v jiných oborech, i v zemědělství se neustále objevují nové technologie.  A protože chceme pro naše žáky kvalitní výuku, která je připraví na aktuální trendy, musíme investovat do nových metod. Střední zemědělská škola Čáslav připravuje inovativní výukové centrum, jehož součástí bude i polní robotika. Středisko robotiky umožní studentům získání dovedností například v oblastech plánování, sběru dat, jejich vyhodnocování, ale i zkušenosti s údržbou a řešením případných problémů,“ vysvětlil radní pro oblast vzdělávání a sportu Milan Vácha (STAN).

Čáslavská zemědělská škola chce zakoupit autonomního polního robota včetně příslušenství, jako je například mechanický přesný secí stroj, prutové brány, radličková plečka nebo rotavátor. Předpokládané náklady na jeho pořízení jsou 4,7 mil. Kč.

Autonomní polní robot – nosič nářadí může být využíván například pro setí řepky, kukuřice, cukrovky, slunečnice, obilovin nebo k sázení jahod. Příslušenství umožní také plečkování, vláčení prutovými branami, zpracování půdy rotavátorem nebo monitoring porostů a půdy ve spojení s automatickými senzory.

Foto: Researchgate (Ilustrační foto)
Zdroj: Středočeský kraj

Nejčtenější kategorie
Chytré město
441
Energetika
499
IT
365
Dotace a Finance
1354
Odpady
246

Nezmeškejte žádné informace!

Přihlaste se k odběru newsletteru a buďte stále v obraze

Další článek
Co dělá dobrou školu?
Image