Newslettery

Dostávejte to nejzajímavější ze světa veřejné správy i v našich newsletterech.

  PromoNews

  Výběr toho nejzajímavějšího za posledních 14 dní do vaší emailové schránky.

  2x měsíčně

  PromoDay

  Přehled nejnovějších článků. Každý pracovní den do vaší schránky.

  5x týdně

  Představujeme vám

  Výběr z těch nejzajímavějších rozhovorů s představiteli veřejné správy.

  1x měsíčně

  Akce

  Přehled nadcházejících konferencí, soutěží, školení na následující měsíc.

  1x měsíčně

  Kliknutím na „Odebírat“ souhlasíte s našimi zásadami o Ochraně osobních údajů a zasíláním pravidelných newsletterů. Odhlásit se můžete kdykoliv.

  Školství

  Čáslavská škola pořídí pro výuku polního robota

  Čáslavská Střední zemědělská škola bude mít pro inovativní výuku k dispozici autonomního polního robota. Radní dnes pořízení stroje schválili.

  „Stejně jako v jiných oborech, i v zemědělství se neustále objevují nové technologie.  A protože chceme pro naše žáky kvalitní výuku, která je připraví na aktuální trendy, musíme investovat do nových metod. Střední zemědělská škola Čáslav připravuje inovativní výukové centrum, jehož součástí bude i polní robotika. Středisko robotiky umožní studentům získání dovedností například v oblastech plánování, sběru dat, jejich vyhodnocování, ale i zkušenosti s údržbou a řešením případných problémů,“ vysvětlil radní pro oblast vzdělávání a sportu Milan Vácha (STAN).

  Čáslavská zemědělská škola chce zakoupit autonomního polního robota včetně příslušenství, jako je například mechanický přesný secí stroj, prutové brány, radličková plečka nebo rotavátor. Předpokládané náklady na jeho pořízení jsou 4,7 mil. Kč.

  Autonomní polní robot – nosič nářadí může být využíván například pro setí řepky, kukuřice, cukrovky, slunečnice, obilovin nebo k sázení jahod. Příslušenství umožní také plečkování, vláčení prutovými branami, zpracování půdy rotavátorem nebo monitoring porostů a půdy ve spojení s automatickými senzory.

  Foto: Researchgate (Ilustrační foto)
  Zdroj: Středočeský kraj

  Nejčtenější kategorie
  Chytré město
  381
  Energetika
  400
  IT
  273
  Dotace a Finance
  1184
  Odpady
  210

  Nezmeškejte žádné informace!

  Přihlaste se k odběru newsletteru a buďte stále v obraze