Newsletter

Dostávejte to nejzajímavější ze světa veřejné správy i v našich newsletterech.

* Kliknutím na „Odebírat“ souhlasíte s našimi zásadami o Ochraně osobních údajů a zasíláním pravidelných newsletterů. Odhlásit se můžete kdykoliv.

Školství

Dotazník kapacity MŠ a ZŠ vzhledem k příchodu ukrajinských dětí

Ve dnech 28. března až 7. dubna 2022 proběhne v systému sběru dat mimořádné šetření ke kapacitám mateřských a základních škol zapsaných v rejstříku škol a školských zařízení. MŠMT žádá obce zřizující školy o spolupráci.

Vážené starostky a starostové,

ve dnech 28. března až 7. dubna 2022 proběhne v systému sběru dat (https://sberdat.uiv.cz/login) mimořádné šetření ke kapacitám mateřských a základních škol zapsaných v rejstříku škol a školských zařízení. Data budou vyplňovat jednotlivé mateřské a základní školy bez ohledu na zřizovatele.

Cílem šetření je zjistit:

  • aktuální stav přijímání dětí/žáků z Ukrajiny ke vzdělávání
  • aktuálně volné skutečné kapacity ve školách
  • možnosti navýšení kapacit škol od září 2022

MŠMT se na obce obrací se žádostí o koordinaci se všemi školami, které obec zřizuje. Je nutné posoudit prostorové a personální možnosti v dané obci. Zejména zhodnotit, zda je možné využít prostory, které školy ve svých objektech či jinde, dosud ke vzdělávání nevyužívaly (například prostor družiny základní školy, prostor domu dětí a mládeže, základní umělecké školy apod.). Za žádoucí se také považuje zmapovat, zda mezi nově příchozími nebo mezi zde již žijícími osobami původem z Ukrajiny, jsou učitelky mateřské a základní školy či osoby podobných profesí a zda tedy existuje možnost jejich uplatnění pro práci ve škole.

Pro plnění těchto úkolů MŠMT doporučuje stanovit koordinátora kapacit škol za obec (městskou část), který bude styčnou osobou, bude komunikovat s řediteli škol a koordinovat využití prostor obce pro zabezpečení vzdělávání.

MŠMT pro potřeby sběru dat vytvořilo potřebnou metodickou podporu k vyplnění dotazníku, včetně odpovědí na nejčastější dotazy a instruktážní video. Vše je k dispozici na stránkách www.edu.cz. Rovněž bude po dobu šetření v provozu metodická telefonní linka 771 243 340 (a dále standardní telefonní linky pro řešení technických dotazů) a e-mailová adresa kapacity@msmt.cz.

Další informace včetně metodického videa ZDE

Štítky
Nejčtenější kategorie
Chytré město
447
Energetika
519
IT
382
Dotace a Finance
1389
Odpady
254

Nezmeškejte žádné informace!

Přihlaste se k odběru newsletteru a buďte stále v obraze