Newslettery

Dostávejte to nejzajímavější ze světa veřejné správy i v našich newsletterech.

  PromoNews

  Výběr toho nejzajímavějšího za posledních 14 dní do vaší emailové schránky.

  2x měsíčně

  PromoDay

  Přehled nejnovějších článků. Každý pracovní den do vaší schránky.

  5x týdně

  Představujeme vám

  Výběr z těch nejzajímavějších rozhovorů s představiteli veřejné správy.

  1x měsíčně

  Akce

  Přehled nadcházejících konferencí, soutěží, školení na následující měsíc.

  1x měsíčně

  Kliknutím na „Odebírat“ souhlasíte s našimi zásadami o Ochraně osobních údajů a zasíláním pravidelných newsletterů. Odhlásit se můžete kdykoliv.

  Školství

  Dotazník kapacity MŠ a ZŠ vzhledem k příchodu ukrajinských dětí

  Ve dnech 28. března až 7. dubna 2022 proběhne v systému sběru dat mimořádné šetření ke kapacitám mateřských a základních škol zapsaných v rejstříku škol a školských zařízení. MŠMT žádá obce zřizující školy o spolupráci.

  Vážené starostky a starostové,

  ve dnech 28. března až 7. dubna 2022 proběhne v systému sběru dat (https://sberdat.uiv.cz/login) mimořádné šetření ke kapacitám mateřských a základních škol zapsaných v rejstříku škol a školských zařízení. Data budou vyplňovat jednotlivé mateřské a základní školy bez ohledu na zřizovatele.

  Cílem šetření je zjistit:

  • aktuální stav přijímání dětí/žáků z Ukrajiny ke vzdělávání
  • aktuálně volné skutečné kapacity ve školách
  • možnosti navýšení kapacit škol od září 2022

  MŠMT se na obce obrací se žádostí o koordinaci se všemi školami, které obec zřizuje. Je nutné posoudit prostorové a personální možnosti v dané obci. Zejména zhodnotit, zda je možné využít prostory, které školy ve svých objektech či jinde, dosud ke vzdělávání nevyužívaly (například prostor družiny základní školy, prostor domu dětí a mládeže, základní umělecké školy apod.). Za žádoucí se také považuje zmapovat, zda mezi nově příchozími nebo mezi zde již žijícími osobami původem z Ukrajiny, jsou učitelky mateřské a základní školy či osoby podobných profesí a zda tedy existuje možnost jejich uplatnění pro práci ve škole.

  Pro plnění těchto úkolů MŠMT doporučuje stanovit koordinátora kapacit škol za obec (městskou část), který bude styčnou osobou, bude komunikovat s řediteli škol a koordinovat využití prostor obce pro zabezpečení vzdělávání.

  MŠMT pro potřeby sběru dat vytvořilo potřebnou metodickou podporu k vyplnění dotazníku, včetně odpovědí na nejčastější dotazy a instruktážní video. Vše je k dispozici na stránkách www.edu.cz. Rovněž bude po dobu šetření v provozu metodická telefonní linka 771 243 340 (a dále standardní telefonní linky pro řešení technických dotazů) a e-mailová adresa kapacity@msmt.cz.

  Další informace včetně metodického videa ZDE

  Štítky
  Nejčtenější kategorie
  Chytré město
  412
  Energetika
  442
  IT
  308
  Dotace a Finance
  1261
  Odpady
  229

  Nezmeškejte žádné informace!

  Přihlaste se k odběru newsletteru a buďte stále v obraze