Newsletter

Dostávejte to nejzajímavější ze světa veřejné správy i v našich newsletterech.

* Kliknutím na „Odebírat“ souhlasíte s našimi zásadami o Ochraně osobních údajů a zasíláním pravidelných newsletterů. Odhlásit se můžete kdykoliv.

Místní rozvojŠkolství

Harmonické spojení staré a moderní architektury

V Libereckém kraji jsou čtyři zařízení, vyučující metodou italské lékařky Marie Montessori, po dvou v Liberci a Jablonci. Zatímco v Liberci jsou dvě mateřské, v Jablonci má mateřská škola i následovnici v té základní, která sídlí v ZŠ 5. května. Zřizovatelem obou je město.
MŠ Montessori je doma v Zámecké ulici na Vrkoslavicích, je jednou z modelových škol této pedagogiky v České republice a od roku 2019 je i Fakultní školou Technické univerzity v Liberci. V současné době se uchýlila do náhradních prostor v Jiráskově ulici, protože vila v Zámecké prochází zásadní proměnou. Děti i zaměstnanci se sem vrátí letos v září.
V červenci roku 2020 začal Jablonec nad Nisou dům z 20. let minulého století rozsáhle rekonstruovat a přistavovat novou část. V rámci projektu Navýšení kapacity MŠ Montessori v Jablonci nad Nisou bude moci do zdejší školky chodit od příštího školního roku o 16 dětí více než dosud. „Předmětem projektu je přístavba nového objektu pro 24 dětí a rekonstrukce stávající budovy, jejíž stav byl už na hranici únosnosti a stavebně neodpovídal dnešním požadavkům na předškolní vzdělávání,“ říká náměstek primátora pro rozvoj města Petr Roubíček. Kromě větší kapacity školky vznikne při ulici Zámecké osm parkovacích stání pro rodiče a jedno pro zásobování, všechna zastřešená terasou, součástí bude také kryté místo pro nádoby na komunální odpad. Od parkoviště je školka snadno přístupná novým hlavním vstupem. U nového objektu bude také bezbariérový přístup s rampou z ulice U Čertova kamene včetně jednoho parkovacího stání.
Více informací zde.
Zdroj: Město Jablonec n. Nisou

Nejčtenější kategorie
Chytré město
444
Energetika
507
IT
372
Dotace a Finance
1374
Odpady
250

Nezmeškejte žádné informace!

Přihlaste se k odběru newsletteru a buďte stále v obraze