Newslettery

Dostávejte to nejzajímavější ze světa veřejné správy i v našich newsletterech.

  PromoNews

  Výběr toho nejzajímavějšího za posledních 14 dní do vaší emailové schránky.

  2x měsíčně

  PromoDay

  Přehled nejnovějších článků. Každý pracovní den do vaší schránky.

  5x týdně

  Představujeme vám

  Výběr z těch nejzajímavějších rozhovorů s představiteli veřejné správy.

  1x měsíčně

  Akce

  Přehled nadcházejících konferencí, soutěží, školení na následující měsíc.

  1x měsíčně

  Kliknutím na „Odebírat“ souhlasíte s našimi zásadami o Ochraně osobních údajů a zasíláním pravidelných newsletterů. Odhlásit se můžete kdykoliv.

  Místní rozvojŠkolství

  Harmonické spojení staré a moderní architektury

  V Libereckém kraji jsou čtyři zařízení, vyučující metodou italské lékařky Marie Montessori, po dvou v Liberci a Jablonci. Zatímco v Liberci jsou dvě mateřské, v Jablonci má mateřská škola i následovnici v té základní, která sídlí v ZŠ 5. května. Zřizovatelem obou je město.
  MŠ Montessori je doma v Zámecké ulici na Vrkoslavicích, je jednou z modelových škol této pedagogiky v České republice a od roku 2019 je i Fakultní školou Technické univerzity v Liberci. V současné době se uchýlila do náhradních prostor v Jiráskově ulici, protože vila v Zámecké prochází zásadní proměnou. Děti i zaměstnanci se sem vrátí letos v září.
  V červenci roku 2020 začal Jablonec nad Nisou dům z 20. let minulého století rozsáhle rekonstruovat a přistavovat novou část. V rámci projektu Navýšení kapacity MŠ Montessori v Jablonci nad Nisou bude moci do zdejší školky chodit od příštího školního roku o 16 dětí více než dosud. „Předmětem projektu je přístavba nového objektu pro 24 dětí a rekonstrukce stávající budovy, jejíž stav byl už na hranici únosnosti a stavebně neodpovídal dnešním požadavkům na předškolní vzdělávání,“ říká náměstek primátora pro rozvoj města Petr Roubíček. Kromě větší kapacity školky vznikne při ulici Zámecké osm parkovacích stání pro rodiče a jedno pro zásobování, všechna zastřešená terasou, součástí bude také kryté místo pro nádoby na komunální odpad. Od parkoviště je školka snadno přístupná novým hlavním vstupem. U nového objektu bude také bezbariérový přístup s rampou z ulice U Čertova kamene včetně jednoho parkovacího stání.
  Více informací zde.
  Zdroj: Město Jablonec n. Nisou

  Nejčtenější kategorie
  Chytré město
  367
  Energetika
  367
  IT
  241
  Dotace a Finance
  1081
  Odpady
  197

  Nezmeškejte žádné informace!

  Přihlaste se k odběru newsletteru a buďte stále v obraze