Newslettery

Dostávejte to nejzajímavější ze světa veřejné správy i v našich newsletterech.

  PromoNews

  Výběr toho nejzajímavějšího za posledních 14 dní do vaší emailové schránky.

  2x měsíčně

  PromoDay

  Přehled nejnovějších článků. Každý pracovní den do vaší schránky.

  5x týdně

  Představujeme vám

  Výběr z těch nejzajímavějších rozhovorů s představiteli veřejné správy.

  1x měsíčně

  Akce

  Přehled nadcházejících konferencí, soutěží, školení na následující měsíc.

  1x měsíčně

  Kliknutím na „Odebírat“ souhlasíte s našimi zásadami o Ochraně osobních údajů a zasíláním pravidelných newsletterů. Odhlásit se můžete kdykoliv.

  Dotace a FinanceŠkolstvíŽivotní prostředí

  Karlovarský kraj letos opět podpoří exkurze školáků do ekofarem 

  Karlovarský kraj i letos nabídne školám v regionu oblíbené exkurze do ekofarem nebo do Centra vzdělávání odpadového hospodářství v Černošíně. Dopravu na akce zajistí kraj pro školáky a jejich doprovod zdarma.

  Tento způsob podpory realizujeme již od roku 2010 a ze strany škol o něj každoročně zaznamenáváme obrovský zájem. Proto chceme pokračovat také letos, kdy jsme z krajského rozpočtu opět vyčlenili částku 1,5 milionu korun.  Zážitkové vzdělávání v oblasti environmentální výchovy považuji za přínosné a pro děti rozhodně zajímavé,“ uvedl náměstek hejtmana Karlovarského kraje Karel Jakobec.

  Objednávání exkurzí spustil krajský úřad 1. března 2023. Škola si nejdříve dohodne termín na vybraném místě a následně vyplní a odešle elektronicky přihlášku na uvedený kontakt. Následně dostane potvrzení s informací o dopravci, který bude přepravu zajišťovat.  Přesný postup objednání je zveřejněn na krajských internetových stránkách Karlovarského kraje. V nabídce objednávek jsou tyto možnosti exkurzí: biostatek ve Valči, ekofarma Kozodoj ve Staré Roli, botanická zahrada v Bečově, farma v Krajském středisku ekologické výchovy při Školním statku Cheb, Vojenské lesy a statky, Lázeňské lesy Karlovy Vary, statek Bernard a Centrum vzdělávání odpadového hospodářství Černošín.

  Možnost podpory ze strany kraje velmi chválí také pedagogové, protože pro většinu škol by bylo kompletní financování exkurzí velmi nákladné a museli by do platby zapojit rodiče žáků. V roce 2022 se s krajským příspěvkem uskutečnilo 278 exkurzí na farmy, kterých se zúčastnilo 9 953 dětí a 41 výjezdů do Černošína pro 1430 dětí,“ doplnil náměstek Karel Jakobec.

  Zdroj Foto: Turistika.cz
  Zdroj: Karlovarský kraj

  Nejčtenější kategorie
  Chytré město
  380
  Energetika
  399
  IT
  271
  Dotace a Finance
  1182
  Odpady
  210

  Nezmeškejte žádné informace!

  Přihlaste se k odběru newsletteru a buďte stále v obraze