Newslettery

Dostávejte to nejzajímavější ze světa veřejné správy i v našich newsletterech.

  PromoNews

  Výběr toho nejzajímavějšího za posledních 14 dní do vaší emailové schránky.

  2x měsíčně

  PromoDay

  Přehled nejnovějších článků. Každý pracovní den do vaší schránky.

  5x týdně

  Představujeme vám

  Výběr z těch nejzajímavějších rozhovorů s představiteli veřejné správy.

  1x měsíčně

  Akce

  Přehled nadcházejících konferencí, soutěží, školení na následující měsíc.

  1x měsíčně

  Kliknutím na „Odebírat“ souhlasíte s našimi zásadami o Ochraně osobních údajů a zasíláním pravidelných newsletterů. Odhlásit se můžete kdykoliv.

  Školství

  Koordinátoři účinně pomáhají dětem cizinců

  Nový projekt, při němž na vybraných základních školách začali působit takzvaní koordinátoři integrace cizinců, přináší plody. I když v praxi se jejich práce a pomoc mohly projevit jen několik posledních týdnů, je zřejmé, že tato iniciativa má velký potenciál a může výrazně pomoci dětem cizinců v životě ve škole i mimo ni. Na mladoboleslavských školách se stále častěji potýkají s problémy, které přináší začlenění dětí cizinců do třídních kolektivů. A rozhodně se nejedná o zanedbatelný počet dětí, zdejší základní školy navštěvuje v tuto chvíli zhruba 370 cizinců.
  Integrace do prostředí v zemi s odlišným mateřským jazykem často určuje další kurz života malého dítěte, stejně tak jako teenagera nebo dospělého. Děti cizinců se ocitnou poprvé v nové zemi, bez kamarádů, možnosti se na cokoliv zeptat či si jen normálně popovídat, a k tomu ke všemu nikomu nerozumí. Frustrace a obavy takového školáka mohou být začátkem zakletého kruhu zdravotních problémů, depresí, špatných známek a kázeňských postihů.
  Na téma integrace dětí cizinců pro boleslavské školy chystá vedení radnice brožurky ve více jazykových mutacích (v ruštině, ukrajinštině, angličtině, vietnamštině, mongolštině a bulharštině).
  Koordinátoři pomáhají dětem jak přímo ve třídách při jejich začleňování do života školy a třídního kolektivu a výuky, ale i například při hledání vhodných kroužků, při doučování češtiny, komunikují s učiteli i rodiči. Mladá Boleslav by tento projekt v dohledné době rozšířila i na mateřské školy, kde je asi 150 dětí cizí státní příslušnosti, kterým by koordinátor usnadnil hledání místa v kolektivu.
  Zdroj: Město Mladá Boleslav

  Nejčtenější kategorie
  Chytré město
  367
  Energetika
  367
  IT
  241
  Dotace a Finance
  1081
  Odpady
  197

  Nezmeškejte žádné informace!

  Přihlaste se k odběru newsletteru a buďte stále v obraze