Newsletter

Dostávejte to nejzajímavější ze světa veřejné správy i v našich newsletterech.

* Kliknutím na „Odebírat“ souhlasíte s našimi zásadami o Ochraně osobních údajů a zasíláním pravidelných newsletterů. Odhlásit se můžete kdykoliv.

Školství

Krajské veletrhy vzdělávání odstartovaly v Hodoníně

Dvoudenním veletrhem vzdělávání v Hodoníně (5. a 6. října 2022) začala série akcí podporovaných Jihomoravským krajem, které mají pomoci žákům základních škol vybrat další směřování. Budou se konat i v dalších okresech.

Hodonínský veletrh vzdělávání má dlouhou historii a letos se konal již po 26. Během dvoudenního programu jej navštívilo 1626 žáků a 367 rodičů, kteří si mohli projít stánky 54 vystavujících škol. „Máme radost, že se každým rokem zvyšuje počet návštěvníků a získáváme zpětnou vazbu od škol, že noví studenti jejich škol učinili výběr právě na základě osobních rozhovorů na okresních veletrzích,” komentuje Leona Sapíková, ředitelka VIM – Vzdělávacího institutu pro Moravu, který událost organizuje.

Tento měsíc se veletrhy uskuteční ještě 19. a 20. října v Břeclavi a nově také v Blansku, kam mohou zájemci dorazit v pátek 14. října. „Veletrhy vzdělávání v regionu jsou pro mne vždy úžasnou příležitostí potkat na jednom místě spoustu ředitelů, učitelů a studentů a nabrat postřehy z dění na školách a v různých částech našeho kraje. Nabíjí mne to energií a věřím, že si je v Hodoníně užili i budoucí studenti a dobře si vybrali,” řekl Jiří Nantl – náměstek hejtmana JMK pro oblast vzdělávání a strategii chytrého regionu.

Změna přichází v Brně, kde již nebude tradiční festival vzdělávání, ale nahradí jej digitální forma prezentace škol. Jihomoravský kraj skrze zřizovanou organizaci VIM plánuje od ledna spustit marketingovou kampaň, která má za cíl představit druhy škol v regionech, a to i v angličtině s ohledem na zájem cizojazyčných žáků o studium v České republice.

Foto: Maminka.cz
Zdroj: Jihomoravský kraj 

Nejčtenější kategorie
Chytré město
447
Energetika
519
IT
382
Dotace a Finance
1389
Odpady
254

Nezmeškejte žádné informace!

Přihlaste se k odběru newsletteru a buďte stále v obraze