Newslettery

Dostávejte to nejzajímavější ze světa veřejné správy i v našich newsletterech.

  PromoNews

  Výběr toho nejzajímavějšího za posledních 14 dní do vaší emailové schránky.

  2x měsíčně

  PromoDay

  Přehled nejnovějších článků. Každý pracovní den do vaší schránky.

  5x týdně

  Představujeme vám

  Výběr z těch nejzajímavějších rozhovorů s představiteli veřejné správy.

  1x měsíčně

  Akce

  Přehled nadcházejících konferencí, soutěží, školení na následující měsíc.

  1x měsíčně

  Kliknutím na „Odebírat“ souhlasíte s našimi zásadami o Ochraně osobních údajů a zasíláním pravidelných newsletterů. Odhlásit se můžete kdykoliv.

  Školství

  Krajské veletrhy vzdělávání odstartovaly v Hodoníně

  Dvoudenním veletrhem vzdělávání v Hodoníně (5. a 6. října 2022) začala série akcí podporovaných Jihomoravským krajem, které mají pomoci žákům základních škol vybrat další směřování. Budou se konat i v dalších okresech.

  Hodonínský veletrh vzdělávání má dlouhou historii a letos se konal již po 26. Během dvoudenního programu jej navštívilo 1626 žáků a 367 rodičů, kteří si mohli projít stánky 54 vystavujících škol. „Máme radost, že se každým rokem zvyšuje počet návštěvníků a získáváme zpětnou vazbu od škol, že noví studenti jejich škol učinili výběr právě na základě osobních rozhovorů na okresních veletrzích,” komentuje Leona Sapíková, ředitelka VIM – Vzdělávacího institutu pro Moravu, který událost organizuje.

  Tento měsíc se veletrhy uskuteční ještě 19. a 20. října v Břeclavi a nově také v Blansku, kam mohou zájemci dorazit v pátek 14. října. „Veletrhy vzdělávání v regionu jsou pro mne vždy úžasnou příležitostí potkat na jednom místě spoustu ředitelů, učitelů a studentů a nabrat postřehy z dění na školách a v různých částech našeho kraje. Nabíjí mne to energií a věřím, že si je v Hodoníně užili i budoucí studenti a dobře si vybrali,” řekl Jiří Nantl – náměstek hejtmana JMK pro oblast vzdělávání a strategii chytrého regionu.

  Změna přichází v Brně, kde již nebude tradiční festival vzdělávání, ale nahradí jej digitální forma prezentace škol. Jihomoravský kraj skrze zřizovanou organizaci VIM plánuje od ledna spustit marketingovou kampaň, která má za cíl představit druhy škol v regionech, a to i v angličtině s ohledem na zájem cizojazyčných žáků o studium v České republice.

  Foto: Maminka.cz
  Zdroj: Jihomoravský kraj 

  Nejčtenější kategorie
  Chytré město
  381
  Energetika
  400
  IT
  273
  Dotace a Finance
  1184
  Odpady
  210

  Nezmeškejte žádné informace!

  Přihlaste se k odběru newsletteru a buďte stále v obraze