Newslettery

Dostávejte to nejzajímavější ze světa veřejné správy i v našich newsletterech.

  PromoNews

  Výběr toho nejzajímavějšího za posledních 14 dní do vaší emailové schránky.

  2x měsíčně

  PromoDay

  Přehled nejnovějších článků. Každý pracovní den do vaší schránky.

  5x týdně

  Představujeme vám

  Výběr z těch nejzajímavějších rozhovorů s představiteli veřejné správy.

  1x měsíčně

  Akce

  Přehled nadcházejících konferencí, soutěží, školení na následující měsíc.

  1x měsíčně

  Kliknutím na „Odebírat“ souhlasíte s našimi zásadami o Ochraně osobních údajů a zasíláním pravidelných newsletterů. Odhlásit se můžete kdykoliv.

  Školství

  Královéhradecký kraj opět podpoří projekt Obědy do škol

  Již pošesté se Královéhradecký kraj zapojí do projektu Obědy do škol. Díky němu získají děti ze sociálně slabých rodin i ve školním roce 2022-23 bezplatné stravování ve školních jídelnách.

  Ministerstvo práce a sociálních věcí prodlužuje výzvu pro podávání žádostí v Operačním programu Potravinová a materiální pomoc. Pro příští školní rok má vyčleněných 100 milionů korun, které zajistí dětem ve věku 3–15 let ze sociálně slabých rodin pravidelnou a kvalitní stravu ve školních jídelnách. Školáci získají oběd, předškoláci celodenní stravování.

  Tento projekt má celou řadu efektů. Zlepšuje se jak školní docházka, tak integrace dříve vyčleňovaných dětí do kolektivu vrstevníků i do společnosti jako takové. Děti, kterým nemohou rodiče platit stravování, odcházejí hned po vyučování domů a neúčastní se odpoledních zájmových aktivit a často proto trpí sociálním vyloučením.

  Pro letošní školní rok byl rozpočet omezený a kraj tak nemohl přijímat nové školy do projektu. Pro příští školní rok je však opět možnost zapojit i nové školy. Mateřské a základní školy, které mají zájem se do projektu pro příští školní rok zapojit, mají možnost se přihlásit do 11. dubna 2022 na mail lfeuchter@kr-kralovehradecky.cz. S případnými dotazy se můžou obracet na Lucii Feuchter z oddělení regionálního rozvoje.

  Jednotlivé školy nejsou žadateli o dotaci, ale jsou partnery kraje, který zajišťuje veškerou administrativu. Škola pouze sleduje docházku zapojených dětí a počet jimi odebraných obědů.

  V aktuálním školním roce čerpá v kraji tuto pomoc 558 dětí ze 71 školních zařízení. Projekt kryje náklady na stravné v plné výši.

  Obědy jsou financovány z Fondu evropské pomoci nejchudším osobám (FAED) prostřednictvím Operačního programu potravinové a materiální pomoci.

  Zdroj: https://www.kr-kralovehradecky.cz/cz/kraj-volene-organy/tiskove-centrum/aktuality1/kraj-se-opet-hlasi-o-miliony-na-detske-obedy-337801/

  Nejčtenější kategorie
  Chytré město
  380
  Energetika
  397
  IT
  271
  Dotace a Finance
  1181
  Odpady
  210

  Nezmeškejte žádné informace!

  Přihlaste se k odběru newsletteru a buďte stále v obraze