Newsletter

Dostávejte to nejzajímavější ze světa veřejné správy i v našich newsletterech.

* Kliknutím na „Odebírat“ souhlasíte s našimi zásadami o Ochraně osobních údajů a zasíláním pravidelných newsletterů. Odhlásit se můžete kdykoliv.

Dotace a FinanceŠkolství

Letní žurnalistická škola proběhne opět Havlíčkově Brodě

Desetičlenná skupinka studentek bohemistiky z ukrajinských univerzit v Užhorodě, Lvově a Ivanofrankivu bude aktivními posluchačkami letošního ročníku Letní žurnalistické školy Karla Havlíčka Borovského, která se 18. rokem koná v Havlíčkově Brodě. Jejich týdenní stáž spolufinancuje Kraj Vysočina v rámci zahraničních partnerských aktivit.

Studenti bohemistiky ze západoukrajinských vysokých škol jsou pravidelnými účastníky žurnalistické školy od roku 2014, kurzy v rámci přeshraniční spolupráce se Zakapratskou oblastí Ukrajiny prošlo 58 aktivních česky mluvících především studentek. „Na západní ukrajině zájem o studium českého jazyka rok od roku roste. Letos poprvé nabízíme možnost jazykového pobytu s výukou žurnalistiky zástupcům všech tří západoukrajinských vysokých škol s katedrou bohemistiky. Ročně můžeme pozvat a finančně podpořit účast 6 – 10 zájemců,“ říká Kateřina Svobodová, koordinátorka zahraniční spolupráce Krajského úřadu Kraje Vysočina. Jak dále uvádí, jedni z prvních ukrajinských absolventů žurnalistické školy se na Vysočinu vrátili. Nyní nejčastěji pomáhají krajanům s tlumočením při úředních záležitostech nebo u lékaře, ale stále častěji nachází uplatnění v oblasti vzdělávání.

Letní žurnalistická škola Karla Havlíčka Borovského se v Havlíčkově Brodě koná 14. – 20. srpna 2022. Její program je k dispozici ZDE.

Foto: Letní žurnalistická škola Karla Havlíčka Borovského
Zdroj: Krraj Vysočina

Nejčtenější kategorie
Chytré město
447
Energetika
519
IT
382
Dotace a Finance
1390
Odpady
254

Nezmeškejte žádné informace!

Přihlaste se k odběru newsletteru a buďte stále v obraze