Newslettery

Dostávejte to nejzajímavější ze světa veřejné správy i v našich newsletterech.

  PromoNews

  Výběr toho nejzajímavějšího za posledních 14 dní do vaší emailové schránky.

  2x měsíčně

  PromoDay

  Přehled nejnovějších článků. Každý pracovní den do vaší schránky.

  5x týdně

  Představujeme vám

  Výběr z těch nejzajímavějších rozhovorů s představiteli veřejné správy.

  1x měsíčně

  Akce

  Přehled nadcházejících konferencí, soutěží, školení na následující měsíc.

  1x měsíčně

  Kliknutím na „Odebírat“ souhlasíte s našimi zásadami o Ochraně osobních údajů a zasíláním pravidelných newsletterů. Odhlásit se můžete kdykoliv.

  Školství

  Ministr školství Gazdík se v Olomouci setkal s učiteli a krajskými radními

  Ve čtvrtek 26. května zavítal do regionu ministr školství, mládeže a tělovýchovy Petr Gazdík. V rámci návštěvy středních škol zamířil na největší učiliště Olomouckého kraje, Střední školu polytechnickou v Rooseveltově ulici v Olomouci.

  „Byli jsme v truhlářské hale, kde pan ministr promluvil s žáky. Teď má šanci hovořit i s našimi učiteli,“ řekl Aleš Jurečka, ředitel školy, na začátku diskuse ministra s pedagogy.

  Setkání s ministrem školství si nenechalo ujít okolo dvou desítek z nich. „Jsem tu proto, abych slyšel, co vás trápí. S čím vám ministerstvo může pomoci a jak by mohlo zlepšit situaci. Když jsem jako ministr před sto padesáti dny nastupoval, netušil jsem, co všechno se stane a jaké nové a těžké výzvy přijdou. Přesto bych nerad na některé změny a některé posuny rezignoval,“ sdělil jim na úvod ministr Gazdík.

  Mezi tématy, o kterých s učiteli mluvil, bylo vzdělávání dospělých, otázka podoby maturity, ale třeba také jednotné přijímací zkoušky.

  „Vzdělávání je jednou z priorit Olomouckého kraje. Dlouhodobě podporujeme šikovné studenty, a také obory, po nichž je na trhu práce největší poptávka, a snažíme se prohloubit spolupráci mezi školami a firmami z regionu. Potěšilo mě, že jsme s panem ministrem v řadě záležitostí našli společnou řeč,“ uvedl radní pro oblast školství Aleš Jakubec.

  S krajskými radními pak ministr jednal například o financování středního školství, práci s nadanou mládeží, tématem byla i možnost spolupráce mezi vzdělávacími a kulturními institucemi.

  „Jsem spokojen s tím, že jednotliví radní byli schopni formulovat kvalifikované otázky a náměty z oblasti školství bez ohledu na svou primární gesci. Setkání s ministrem Gazdíkem bylo přínosné i proto, že v minulosti měl na starosti školství ve Zlínském kraji, tudíž dokáže tuto problematiku lépe vnímat,“ dodal hejtman Olomouckého kraje Josef Suchánek.

  Foto: Olomoucký kraj
  Zdroj: Olomoucký kraj

  Nejčtenější kategorie
  Chytré město
  412
  Energetika
  442
  IT
  308
  Dotace a Finance
  1261
  Odpady
  229

  Nezmeškejte žádné informace!

  Přihlaste se k odběru newsletteru a buďte stále v obraze