Newsletter

Dostávejte to nejzajímavější ze světa veřejné správy i v našich newsletterech.

* Kliknutím na „Odebírat“ souhlasíte s našimi zásadami o Ochraně osobních údajů a zasíláním pravidelných newsletterů. Odhlásit se můžete kdykoliv.

Školství

Ministr školství Gazdík se v Olomouci setkal s učiteli a krajskými radními

Ve čtvrtek 26. května zavítal do regionu ministr školství, mládeže a tělovýchovy Petr Gazdík. V rámci návštěvy středních škol zamířil na největší učiliště Olomouckého kraje, Střední školu polytechnickou v Rooseveltově ulici v Olomouci.

„Byli jsme v truhlářské hale, kde pan ministr promluvil s žáky. Teď má šanci hovořit i s našimi učiteli,“ řekl Aleš Jurečka, ředitel školy, na začátku diskuse ministra s pedagogy.

Setkání s ministrem školství si nenechalo ujít okolo dvou desítek z nich. „Jsem tu proto, abych slyšel, co vás trápí. S čím vám ministerstvo může pomoci a jak by mohlo zlepšit situaci. Když jsem jako ministr před sto padesáti dny nastupoval, netušil jsem, co všechno se stane a jaké nové a těžké výzvy přijdou. Přesto bych nerad na některé změny a některé posuny rezignoval,“ sdělil jim na úvod ministr Gazdík.

Mezi tématy, o kterých s učiteli mluvil, bylo vzdělávání dospělých, otázka podoby maturity, ale třeba také jednotné přijímací zkoušky.

„Vzdělávání je jednou z priorit Olomouckého kraje. Dlouhodobě podporujeme šikovné studenty, a také obory, po nichž je na trhu práce největší poptávka, a snažíme se prohloubit spolupráci mezi školami a firmami z regionu. Potěšilo mě, že jsme s panem ministrem v řadě záležitostí našli společnou řeč,“ uvedl radní pro oblast školství Aleš Jakubec.

S krajskými radními pak ministr jednal například o financování středního školství, práci s nadanou mládeží, tématem byla i možnost spolupráce mezi vzdělávacími a kulturními institucemi.

„Jsem spokojen s tím, že jednotliví radní byli schopni formulovat kvalifikované otázky a náměty z oblasti školství bez ohledu na svou primární gesci. Setkání s ministrem Gazdíkem bylo přínosné i proto, že v minulosti měl na starosti školství ve Zlínském kraji, tudíž dokáže tuto problematiku lépe vnímat,“ dodal hejtman Olomouckého kraje Josef Suchánek.

Foto: Olomoucký kraj
Zdroj: Olomoucký kraj

Nejčtenější kategorie
Chytré město
447
Energetika
519
IT
382
Dotace a Finance
1390
Odpady
254

Nezmeškejte žádné informace!

Přihlaste se k odběru newsletteru a buďte stále v obraze