Newslettery

Dostávejte to nejzajímavější ze světa veřejné správy i v našich newsletterech.

  PromoNews

  Výběr toho nejzajímavějšího za posledních 14 dní do vaší emailové schránky.

  2x měsíčně

  PromoDay

  Přehled nejnovějších článků. Každý pracovní den do vaší schránky.

  5x týdně

  Představujeme vám

  Výběr z těch nejzajímavějších rozhovorů s představiteli veřejné správy.

  1x měsíčně

  Akce

  Přehled nadcházejících konferencí, soutěží, školení na následující měsíc.

  1x měsíčně

  Kliknutím na „Odebírat“ souhlasíte s našimi zásadami o Ochraně osobních údajů a zasíláním pravidelných newsletterů. Odhlásit se můžete kdykoliv.

  Chytré městoDotace a FinanceŠkolstvíZdravotnictví

  MMR alokuje 90 milionů korun na digitalizaci zdravotnictví, vzdělávání i bezpečnost

  První výzva k podávání žádostí z Národního plánu obnovy v gesci Ministerstva pro místní rozvoj již byla zveřejněna. Díky ní dojde k vývoji a uvedení do provozu ekosystému sítí 5G v oblastech bezpečnosti veřejných prostranství, městské mobility a monitorování dopravy, elektronického zdravotnictví a vzdělávání. Ministerstvo pro místní rozvoj má připraveno téměř 90 milionů korun.

  „Výzva z Národního plánu obnovy na demonstrativní projekty rozvoje aplikací pro města aprůmyslové oblasti je určena pro území pěti vítězných měst ze soutěže “5G pro pět měst”, a to Bílinu, Jeseník, Karlovy Vary, Plzeň a Ústí nad Labem. Připraveno máme téměř devadesát milionů korun. Budeme financovat až 100 % výdajů. 5G sítě významně urychlí a zpřístupní využití technologií lidem. Technologické inovace totiž mohou značně usnadnit každodenní život všech lidí a dál stimulovat místní ekonomický rozvoj,“ říká místopředseda pro digitalizaci a ministr pro místní rozvoj Ivan Bartoš.

  „Vyhlášení výzvy je dalším z kroků, kterým plníme sliby našeho programového prohlášení, že podpoříme rozvoj digitální ekonomiky a společnosti v investičních oblastech budování sítí s velmi vysokou kapacitou. Samozřejmostí je právě podpora regionů při budování vysokorychlostních sítí na území obcí a podpora vývoje smart aplikací postavených na standardu 5G. Budeme podporovat využívání nových technologií a výuku digitálních dovedností napříč školstvím,“ dodává Ivan Bartoš.

  Cílem dotace je motivovat k intenzivnějšímu rozvoji spolupráce všech zapojených aktérů při rozvoji konceptu Smart Cities, včetně prověření rozhodovacích a schvalovacích mechanismů samospráv při rozhodování o umístění a provozu zařízení potřebných pro vysokorychlostní komunikaci, které využívají především sítě a technologie 5G. Dotaci však mohou získat i další subjekty působící na území daných měst a podporující aktivity digitalizace upravené výzvou.

  Vláda už také schválila „Implementační plán Koncepce Smart Cities do roku 2030“, který představuje postup realizaceKoncepce Smart Cities – odolnost prostřednictvím SMART řešení pro obce, města a regiony. 

  Foto: PiqSels
  Zdroj: MMR

  Nejčtenější kategorie
  Chytré město
  381
  Energetika
  400
  IT
  273
  Dotace a Finance
  1184
  Odpady
  210

  Nezmeškejte žádné informace!

  Přihlaste se k odběru newsletteru a buďte stále v obraze