Newslettery

Dostávejte to nejzajímavější ze světa veřejné správy i v našich newsletterech.

  PromoNews

  Výběr toho nejzajímavějšího za posledních 14 dní do vaší emailové schránky.

  2x měsíčně

  PromoDay

  Přehled nejnovějších článků. Každý pracovní den do vaší schránky.

  5x týdně

  Představujeme vám

  Výběr z těch nejzajímavějších rozhovorů s představiteli veřejné správy.

  1x měsíčně

  Akce

  Přehled nadcházejících konferencí, soutěží, školení na následující měsíc.

  1x měsíčně

  Kliknutím na „Odebírat“ souhlasíte s našimi zásadami o Ochraně osobních údajů a zasíláním pravidelných newsletterů. Odhlásit se můžete kdykoliv.

  Dotace a FinanceŠkolství

  MMR: O opakované výzvy na vybavení ZŠ je enormní zájem

  Ministerstvo pro místní rozvoj kvůli dřívějším technickým problémům informačního systému opakovaně vyhlásilo výzvy na podporu základních škol v hodnotě 3,2 miliardy korun. K dnešnímu dni už evidujeme 715 žádostí v částce 10,2 miliard. Hladký průběh předkládání žádostí zajistila navýšená kapacita monitorovacího systému. Dotace mohou žadatelé využít například na vznik nových chemických a biologických laboratoří, odborných učeben zeměpisu nebo multimediálních jazykových učeben.

  “Zájem o naše výzvy je skutečně obrovský. Už nyní víme, že se na všechny žadatele bohužel nedostane. Děláme proto maximum možného, abychom sehnali další finance, které podpoří i ostatní projekty. Už v prosinci vyhlásíme výzvu pro základní školy prostřednictvím Integrovaných územních investic s částkou 2,8 miliardy korun a také výzvu na vzdělávání prostřednictvím Komunitně vedeného místního rozvoje, kde máme připravené 2,2 miliardy korun,” říká místopředseda vlády pro digitalizaci a ministr pro místní rozvoj Ivan Bartoš.

  Monitorovací systém díky navýšené kapacitě proces podávání žádostí zvládl. „Všechna opatření nastavená ze strany MMR a dodavatele systému zafungovala a monitorovací systém enormní nápor žadatelů zvládal. Výzvy na základní školy jsou pro nás velkým ponaučením a věříme, že problémy z předchozích výzev se již nebudou opakovat a vše bude fungovat bez problémů jako nyní. Všem žadatelům děkujeme za trpělivost při řešení těchto nečekaných potíží a chtěl bych je ujistit, že už žádné klikačky nepřipravujeme,” vysvětluje ředitel Řídícího orgánu IROP Rostislav Mazal.

  MMR zároveň zveřejnilo seznamy přijatých žádostí, a to pouze několik málo dní po otevření příjmu. K dispozici jsou pro 111. výzvu a 112. výzvu zvlášť. Udávají přehled projektů dle data a času předložení žádosti o podporu s vyznačenou čárou vyhlášené částky, která ukončuje tzv. pásmo alokace výzvy. Pod čarou je pak tzv. pásmo mimo alokaci výzvy. Čára alokace se může posouvat směrem dolů v návaznosti na proces hodnocení. Započítávány budou totiž pouze projekty, které splní všechny podmínky v procesu hodnocení.

  Výzva č. 111 IROP je určená pro projekty na území méně rozvinutých regionů a je v ní k dispozici přes 1,8 mld. Kč z Evropského fondu pro regionální rozvoj (EFRR). K dnešnímu  dni (28. 11. 2022) je registrováno 389 projektů v hodnotě 6 mld. Kč. Výzva č. 112 IROP je pro projekty na území přechodových regionů a je zde přiděleno více než 1,3 mld. Kč z EFRR. K dnešnímu dni je zde registrováno 326 projektů v hodnotě 4,2 mld. Kč.

  Výzvy se zaměřují zejména na odborné učebny ve vazbě na přírodní vědy, polytechnické vzdělávání, práci s digitálními technologiemi a cizí jazyky. IROP nově také podporuje školní družiny a školní kluby. Z peněz mohou žadatelé modernizovat například i školní dílny pro rozvoj polytechnického vzdělávání, 3D tisku a virtuální reality. IROP podporuje jak stavby a stavební práce, tak nákup vybavení.

  Centrum pro regionální rozvoj České republiky už zahájilo proces hodnocení, který by měl trvat přibližně do poloviny roku 2023 a zahrnuje i přiměřené lhůty pro žadatele pro případné odstraňování nedostatků u podaných projektů. Schvalování prvních projektů lze očekávat už v prvním čtvrtletí 2023. Věříme, že školy budou moct stavební úpravy realizovat už během letních prázdnin.

  Foto a zdroj: MMR

  Nejčtenější kategorie
  Chytré město
  367
  Energetika
  367
  IT
  241
  Dotace a Finance
  1081
  Odpady
  197

  Nezmeškejte žádné informace!

  Přihlaste se k odběru newsletteru a buďte stále v obraze