Newsletter

Dostávejte to nejzajímavější ze světa veřejné správy i v našich newsletterech.

* Kliknutím na „Odebírat“ souhlasíte s našimi zásadami o Ochraně osobních údajů a zasíláním pravidelných newsletterů. Odhlásit se můžete kdykoliv.

Dotace a FinanceŠkolství

MMR: Výzvy určené na lepší vybavení ZŠ se musí vyhlásit znovu

Ministerstvo pro místní rozvoj opakovaně varovalo územní partnery, že je nutné více zacílit kritéria pro projekty ve výzvách, ve kterých předpokládáme velký převis žádostí. Z našich návrhů jsme ale po debatách museli ustoupit. Za včerejší den se nám sešel významný převis projektů ve výzvách 23 a 24 určených pro základní školy. Navíc informační systém tento nápor nezvládl rychle odbavit. Výzvy tedy musíme vyhlásit znovu. Všem žadatelům se za komplikace velmi omlouváme.

“Dělali jsme maximum pro to, abychom snížili převis žádostí a aby co nejvíce základních škol dosáhlo na podporu z Integrovaného regionálního operačního programu (IROP). Chtěli jsme například upravit míru podpory a zapojit možnost využití zvýhodněných úvěrů nebo zúžit limity celkových způsobilých výdajů na projekt. To se bohužel vzhledem k nesouhlasu partnerů nepovedlo. Velký nápor jsme u obou výzev očekávali, nicméně po jejich vyhlášení žadatelé zahltili kapacitu informačního systému. Tím došlo k enormnímu zpomalení a bohužel i k vypadávání přihlášených uživatelů ze systému. Snažili jsme se ve dvou krocích posílit kapacitu systému, ale ani tak se nepovedlo zajistit hladké předkládání žádostí. Za komplikace a nervy při podávání žádostí se všem žadatelům velmi omlouvám. Posílíme kapacitu informačního systému, aby k přehlcení již nikdy nedošlo,” vysvětluje ředitel Řídícího orgánu IROP Rostislav Mazal.

Foto a zdroj: MMR

Nejčtenější kategorie
Chytré město
447
Energetika
519
IT
382
Dotace a Finance
1390
Odpady
254

Nezmeškejte žádné informace!

Přihlaste se k odběru newsletteru a buďte stále v obraze