Newsletter

Dostávejte to nejzajímavější ze světa veřejné správy i v našich newsletterech.

* Kliknutím na „Odebírat“ souhlasíte s našimi zásadami o Ochraně osobních údajů a zasíláním pravidelných newsletterů. Odhlásit se můžete kdykoliv.

Dotace a FinanceŠkolství

Národní plán obnovy podpoří také vzdělávání

Také v letošním školním roce podporuje Národní plán obnovy výuku nejen českých, ale i dalších dětí zařazených do vzdělávacího systému v České republice. Na  doučování  dětí, které jsou ohrožené školním neúspěchem, je pro školy a neziskové organizace určena 1 miliarda Kč.

Další podporu získají školy, které mají vyšší počet žáků ze sociálně znevýhodněného prostředí. Pro ty byla v polovině srpna vyhlášena výzva s celkovou alokací 1,3 miliardy Kč. Finanční prostředky budou moci školy využít ve třech oblastech: personální podpora, zajištění přímé podpory žáků a další vzdělávání a rozvoj pedagogických pracovníků.
V příštím roce obdrží školy další prostředky na nákup pokročilých digitálních pomůcek a prevenci digitální propasti. V letošním roce mohly prostředky čerpat ty školy, které nejpozději od 1. září 2022 začaly učit podle revidovaného rámcového vzdělávacího programu, který zavádí novou digitální klíčovou kompetenci.
Ve dnech 8. a 9. září 2022 pořádá MŠMT konferenci Dny vzdělávací činnosti vysokých škol, která tematicky navazuje na výzvu pro vysoké školy s cílem transformace formy a obsahu vysokoškolského vzdělávání.
V rámci první žádosti o výplatu předložilo MŠMT projekty, které by měly do státního rozpočtu přinést 3,27 miliardy Kč z evropských zdrojů.
Další informace k implementaci Národního plánu obnovy na MŠMT najdete na stránkách edu.cz.

Foto: Flickr
Zdroj: MŠMT

Nejčtenější kategorie
Chytré město
447
Energetika
516
IT
381
Dotace a Finance
1388
Odpady
252

Nezmeškejte žádné informace!

Přihlaste se k odběru newsletteru a buďte stále v obraze