Newslettery

Dostávejte to nejzajímavější ze světa veřejné správy i v našich newsletterech.

  PromoNews

  Výběr toho nejzajímavějšího za posledních 14 dní do vaší emailové schránky.

  2x měsíčně

  PromoDay

  Přehled nejnovějších článků. Každý pracovní den do vaší schránky.

  5x týdně

  Představujeme vám

  Výběr z těch nejzajímavějších rozhovorů s představiteli veřejné správy.

  1x měsíčně

  Akce

  Přehled nadcházejících konferencí, soutěží, školení na následující měsíc.

  1x měsíčně

  Kliknutím na „Odebírat“ souhlasíte s našimi zásadami o Ochraně osobních údajů a zasíláním pravidelných newsletterů. Odhlásit se můžete kdykoliv.

  Dotace a FinanceŠkolství

  Národní plán obnovy podpoří také vzdělávání

  Také v letošním školním roce podporuje Národní plán obnovy výuku nejen českých, ale i dalších dětí zařazených do vzdělávacího systému v České republice. Na  doučování  dětí, které jsou ohrožené školním neúspěchem, je pro školy a neziskové organizace určena 1 miliarda Kč.

  Další podporu získají školy, které mají vyšší počet žáků ze sociálně znevýhodněného prostředí. Pro ty byla v polovině srpna vyhlášena výzva s celkovou alokací 1,3 miliardy Kč. Finanční prostředky budou moci školy využít ve třech oblastech: personální podpora, zajištění přímé podpory žáků a další vzdělávání a rozvoj pedagogických pracovníků.
  V příštím roce obdrží školy další prostředky na nákup pokročilých digitálních pomůcek a prevenci digitální propasti. V letošním roce mohly prostředky čerpat ty školy, které nejpozději od 1. září 2022 začaly učit podle revidovaného rámcového vzdělávacího programu, který zavádí novou digitální klíčovou kompetenci.
  Ve dnech 8. a 9. září 2022 pořádá MŠMT konferenci Dny vzdělávací činnosti vysokých škol, která tematicky navazuje na výzvu pro vysoké školy s cílem transformace formy a obsahu vysokoškolského vzdělávání.
  V rámci první žádosti o výplatu předložilo MŠMT projekty, které by měly do státního rozpočtu přinést 3,27 miliardy Kč z evropských zdrojů.
  Další informace k implementaci Národního plánu obnovy na MŠMT najdete na stránkách edu.cz.

  Foto: Flickr
  Zdroj: MŠMT

  Nejčtenější kategorie
  Chytré město
  380
  Energetika
  399
  IT
  271
  Dotace a Finance
  1182
  Odpady
  210

  Nezmeškejte žádné informace!

  Přihlaste se k odběru newsletteru a buďte stále v obraze