Newsletter

Dostávejte to nejzajímavější ze světa veřejné správy i v našich newsletterech.

* Kliknutím na „Odebírat“ souhlasíte s našimi zásadami o Ochraně osobních údajů a zasíláním pravidelných newsletterů. Odhlásit se můžete kdykoliv.

Dotace a FinanceŠkolství

Nová metodika pomůže obcím určit platy ředitelů škol

Nová metodika pomůže obcím určit platy ředitelů škol

Zřizovatel určuje řediteli školy plat, hodnotí a stanovuje odměny. Schvalování nenárokových složek platu ředitele je v rámci České republiky velmi různorodé. Zatímco města, která zřizují více škol, mívají obvykle kritéria hodnocení a odměňování podrobně zpracována, menší obce naopak váhají, jak k této problematice přistupovat. Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy nyní vydalo praktickou metodiku pro stanovení hodnotících kritérií a odměňování ředitelů škol.

Cílem nové metodiky je poskytnout zřizovatelům škol odpovídající přehled a návod k hodnocení a odměňování ředitelů a zároveň také přispět k tomu, aby se v nadtarifních složkách platu ředitelů zásadním způsobem zohledňovala kvalita jejich práce. MŠMT dlouhodobě usiluje o to, aby byl ve školství vytvářen dostatečný prostor pro finanční ohodnocení kvalitní práce. Transparentní odměňování povede zároveň k větší motivaci ředitele, která se projeví v kvalitě školy, i ke zlepšení vztahů mezi zřizovatelem a ředitelem.

Celou metodiku včetně vzorových formulářů naleznete na metodickém portálu MŠMT najdte ZDE

ZDROJ: SMO
FOTO: flickt.cz

Nejčtenější kategorie
Chytré město
455
Energetika
530
IT
397
Dotace a Finance
1403
Odpady
257

Nezmeškejte žádné informace!

Přihlaste se k odběru newsletteru a buďte stále v obraze