Newsletter

Dostávejte to nejzajímavější ze světa veřejné správy i v našich newsletterech.

* Kliknutím na „Odebírat“ souhlasíte s našimi zásadami o Ochraně osobních údajů a zasíláním pravidelných newsletterů. Odhlásit se můžete kdykoliv.

AkceCestovní ruchPamátky a kulturaŠkolství

Olomoucký kraj získal cenu za Olympiádu dětí a mládeže

Ani Olomoucký kraj neodešel z letní Olympiády dětí a mládeže s prázdnou. Zatímco mladí sportovci vybojovali letos v létě téměř sedm set medailí, hejtmanství teď získalo cenu za Nejlepší sportovní projekt. Ocenění si kraj převzal v rámci Sport Alive Awards, které vyhlašuje organizace Sport Alive. Ve stejné kategorii kraji konkurovala Příbram, Ostrava a dalších sedm projektů.

„Ocenění beru jako velké poděkování lidem, kteří se na pořádání letní olympiády v Olomouckém kraji podíleli. Pořadatelství takové akce je náročné na organizaci, koordinaci a pro organizátory i náročnou sportovní disciplínou. O finanční náročnosti nemluvě,“ uvedl Josef Suchánek, hejtman Olomouckého kraje.

Letní Olympiáda dětí a mládeže se uskutečnila v Olomouckém kraji na konci června. Hejtmanství ji pořádalo ve spolupráci s Českým olympijským výborem. Do kraje přijely zhruba čtyři tisíce sportovců.

Kraj dokázal, že náročnou sportovní akci uspořádat umí. Neobešlo by se to ale bez spousty pracovitých lidí a dobrovolníků. Všem patří velké poděkování a uznání. Cena, kterou kraj získal, náleží také jim,“ dodal Michal Zácha, náměstek hejtmana Olomouckého kraje pro oblast sportu.

Foto a zdroj: Olomoucký kraj

Nejčtenější kategorie
Chytré město
447
Energetika
513
IT
381
Dotace a Finance
1388
Odpady
251

Nezmeškejte žádné informace!

Přihlaste se k odběru newsletteru a buďte stále v obraze