Newsletter

Dostávejte to nejzajímavější ze světa veřejné správy i v našich newsletterech.

* Kliknutím na „Odebírat“ souhlasíte s našimi zásadami o Ochraně osobních údajů a zasíláním pravidelných newsletterů. Odhlásit se můžete kdykoliv.

Dotace a FinanceŠkolství

Pardubický kraj podporuje vědu, vzdělávání, ale také myslivost

Akademii věd ČR a dalším vědeckým institucím se ze strany Pardubického kraje dostává podpory dlouhodobě. Krajští radní nyní schválili dotaci pro Ústav experimentální botaniky AV ČR ve výši 170 tisíc korun. I díky těmto prostředkům může pokračovat projekt s názvem Koloběh fosforu v alternativních systémech čištění odpadních vod. Kraj poskytne finanční podporu také mysliveckým spolkům a adeptům myslivosti.

„Kořenové čistírny odpadních vod jsou nepochybně alternativou zvláště pro menší obce, a zároveň jsou jednou z cest, jak zlepšit stav životního prostředí. Podpora výzkumu v této oblasti má určitě do budoucna velký smysl,“ uvedl radní pro venkov, životní prostředí a zemědělství Miroslav Krčil.

Kromě Ústavu experimentální botaniky kraj prostřednictvím dotací pomůže také okresním mysliveckým spolkům. Z těchto peněz budou zakoupeny pachové repelenty, které mají snížit nebezpečí střetů zvěře s motorovými vozidly. „Střety se zvěří na našich silnicích jsou přetrvávající problém. Každá aktivita, která snižuje toto riziko, je přínosem a je třeba ji podpořit. Spolky zajistí nákup repelentů a přidělí je vybraným uživatelům honiteb ve své působnosti,“ upřesnil radní Krčil.

V letošním roce je pak novinkou, že dotace na vzdělávání v oblasti myslivosti budou primárně směřovat na podporu nových adeptů myslivosti. „Z mého pohledu jde o správný krok, protože počty myslivců v České republice průběžně klesají a jejich průměrný věk se zvyšuje. Práce myslivců je velmi důležitá, proto se pokusíme zájemcům o kurzy myslivosti prostřednictvím spolků finančně pomoci. Vnímám to nejenom jako motivaci, ale také jako jasný signál, že si této práce vážíme,“ dodal Miroslav Krčil.

Foto: Pixabay
Zdroj: Pardubický kraj

Nejčtenější kategorie
Chytré město
455
Energetika
530
IT
398
Dotace a Finance
1403
Odpady
257

Nezmeškejte žádné informace!

Přihlaste se k odběru newsletteru a buďte stále v obraze