Newsletter

Dostávejte to nejzajímavější ze světa veřejné správy i v našich newsletterech.

* Kliknutím na „Odebírat“ souhlasíte s našimi zásadami o Ochraně osobních údajů a zasíláním pravidelných newsletterů. Odhlásit se můžete kdykoliv.

Školství

Se Západočeskou univerzitou připravuje Karlovarský kraj řadu aktivit

​O společném projektu, který by bylo možné financovat z peněz EU na transformaci regionu, o přípravě otevření nového vysokoškolského oboru i o dalším vzdělávání nekvalifikovaných učitelů v tomto týdnu online jednali zástupci Karlovarského kraje s vedením Západočeské univerzity v Plzni.
Hejtman Petr Kulhánek připomněl, že se jeden ze společných záměrů, takzvaný „Research Point“, tedy krajské pracoviště zaměřené na rozvojové aktivity a inovativní projekty, nyní nachází ve fázi hodnocení.  „Na počátku června už bychom měli vědět, které záměry strategických projektů v hodnocení uspěly a budou moci usilovat o získání evropských financí v rámci Operačního programu Spravedlivá transformace,“ dodal hejtman.  Společné pracoviště by mapovalo konkrétní potřeby zaměstnavatelů, které se dají přenést na akademickou půdu, následně pak firmy mohou řešení úloh zapojit do svých pracovních činností.
Rektor Západočeské univerzity v Plzni Miroslav Holeček také informoval představitele Karlovarského kraje o tom, že škola připravuje v regionu nový studijní program se zaměřením na vědy o pohybu člověka. Jeho absolventi se budou mimo jiné uplatňovat jako specialisté v oblasti fitness, ve sportovním managementu, dále jako instruktoři, pracovníci v občanských sdruženích, sportovních a rekreačních centrech volného času, jako poradci a konzultanti pro oblasti preventivního působení pohybových aktivit a zdravého životního stylu. Univerzita rovněž plánuje předkládat projekty k financování z Operačního programu Jan Ámos Komenský, přičemž by velmi ocenila podporu Karlovarského kraje.
Zdroj: Karlovarský kraj

Nejčtenější kategorie
Chytré město
425
Energetika
485
IT
345
Dotace a Finance
1327
Odpady
243

Nezmeškejte žádné informace!

Přihlaste se k odběru newsletteru a buďte stále v obraze