Newsletter

Dostávejte to nejzajímavější ze světa veřejné správy i v našich newsletterech.

* Kliknutím na „Odebírat“ souhlasíte s našimi zásadami o Ochraně osobních údajů a zasíláním pravidelných newsletterů. Odhlásit se můžete kdykoliv.

Školství

Stáže studentů a žáků ve firmách

Moravskoslezský kraj opět přispěje na stáže žáků a studentů ve firmách. Po dvou letech, kdy tuto spolupráci mezi podniky v regionu a vzdělávacími institucemi omezila pandemie koronaviru, si firmy opět mohou požádat o peníze pro stážisty i odborníky, kteří se stážistům budou věnovat. Celkem kraj firmám rozdělí 5 milionů korun.

„Tento dotační program vyhlašujeme už od roku 2017. Chceme tímto způsobem posílit propojení vzdělávání s praxí. Zaměstnavatelé, kteří se dlouhodobě potýkají s nedostatkem kvalitní pracovní síly, dostávají příležitost zaučit si šikovné stážisty. Stáže jsou přínosné i pro mladé lidi, žáci a studenti si ověří teorii ze školy v reálném provozu, nasbírají zkušenosti i dovednosti a tím si i zlepší uplatnitelnost na trhu práce,“ uvedl náměstek hejtmana Moravskoslezského kraje pro regionální rozvoj Jan Krkoška.

O dotaci si mohou požádat všechny podnikatelské subjekty v regionu, které chtějí nabídnout zázemí pro odborné stáže žákům středních škol, ať už maturitních nebo učňovských oborů, ale také studentům vyšších a vysokých škol. Krajský úřad žádosti o příspěvky na stáže bude přijímat od 29. března do 19. dubna 2022.

Zdroj: Moravskoslezský kraj

Nejčtenější kategorie
Chytré město
447
Energetika
514
IT
381
Dotace a Finance
1388
Odpady
251

Nezmeškejte žádné informace!

Přihlaste se k odběru newsletteru a buďte stále v obraze