Newslettery

Dostávejte to nejzajímavější ze světa veřejné správy i v našich newsletterech.

  PromoNews

  Výběr toho nejzajímavějšího za posledních 14 dní do vaší emailové schránky.

  2x měsíčně

  PromoDay

  Přehled nejnovějších článků. Každý pracovní den do vaší schránky.

  5x týdně

  Představujeme vám

  Výběr z těch nejzajímavějších rozhovorů s představiteli veřejné správy.

  1x měsíčně

  Akce

  Přehled nadcházejících konferencí, soutěží, školení na následující měsíc.

  1x měsíčně

  Kliknutím na „Odebírat“ souhlasíte s našimi zásadami o Ochraně osobních údajů a zasíláním pravidelných newsletterů. Odhlásit se můžete kdykoliv.

  Školství

  Stáže studentů a žáků ve firmách

  Moravskoslezský kraj opět přispěje na stáže žáků a studentů ve firmách. Po dvou letech, kdy tuto spolupráci mezi podniky v regionu a vzdělávacími institucemi omezila pandemie koronaviru, si firmy opět mohou požádat o peníze pro stážisty i odborníky, kteří se stážistům budou věnovat. Celkem kraj firmám rozdělí 5 milionů korun.

  „Tento dotační program vyhlašujeme už od roku 2017. Chceme tímto způsobem posílit propojení vzdělávání s praxí. Zaměstnavatelé, kteří se dlouhodobě potýkají s nedostatkem kvalitní pracovní síly, dostávají příležitost zaučit si šikovné stážisty. Stáže jsou přínosné i pro mladé lidi, žáci a studenti si ověří teorii ze školy v reálném provozu, nasbírají zkušenosti i dovednosti a tím si i zlepší uplatnitelnost na trhu práce,“ uvedl náměstek hejtmana Moravskoslezského kraje pro regionální rozvoj Jan Krkoška.

  O dotaci si mohou požádat všechny podnikatelské subjekty v regionu, které chtějí nabídnout zázemí pro odborné stáže žákům středních škol, ať už maturitních nebo učňovských oborů, ale také studentům vyšších a vysokých škol. Krajský úřad žádosti o příspěvky na stáže bude přijímat od 29. března do 19. dubna 2022.

  Zdroj: Moravskoslezský kraj

  Nejčtenější kategorie
  Chytré město
  243
  Energetika
  307
  IT
  182
  Dotace a Finance
  846
  Odpady
  165

  Nezmeškejte žádné informace!

  Přihlaste se k odběru newsletteru a buďte stále v obraze