Newslettery

Dostávejte to nejzajímavější ze světa veřejné správy i v našich newsletterech.

  PromoNews

  Výběr toho nejzajímavějšího za posledních 14 dní do vaší emailové schránky.

  2x měsíčně

  PromoDay

  Přehled nejnovějších článků. Každý pracovní den do vaší schránky.

  5x týdně

  Představujeme vám

  Výběr z těch nejzajímavějších rozhovorů s představiteli veřejné správy.

  1x měsíčně

  Akce

  Přehled nadcházejících konferencí, soutěží, školení na následující měsíc.

  1x měsíčně

  Kliknutím na „Odebírat“ souhlasíte s našimi zásadami o Ochraně osobních údajů a zasíláním pravidelných newsletterů. Odhlásit se můžete kdykoliv.

  Školství

  Středočeský kraj chce podporovat mladé lidi v dlouhodobém rozvoji

  Středočeský kraj uzavřel Memorandum o spolupráci s organizací Mezinárodní cena vévody z Edinburghu (DofE). Memorandum podepsali hejtmanka Petra Pecková (STAN) a ředitel DofE Mgr. Tomáš Vokáč, Ph.D.
  Mezinárodní cena vévody z Edinburghu Česká republika (DofE) je vzdělávací program, který ve více než 130 zemích světa podporuje mladé lidi v dlouhodobém rozvoji. Je určen pro všechny ve věku od 14 do 24 let a je založen na neformálním vzdělávání formou zážitkové pedagogiky. Program založil v roce 1956 princ Philip, a dodnes funguje pod záštitou britské královské rodiny. Účast v něm podporuje u mladých lidí vytrvalost a cílevědomost. Návrh na uzavření Memoranda předložil Radě kraje radní pro oblast vzdělávání a sportu Milan Vácha (STAN). „Program DofE přivede mladé lidí k rozmanitým aktivitám a pomůže jim získat cenné zkušenosti pro budoucí život a kariéru. Rozvíjí i pedagogy, kteří procházejí školením v užití metod zážitkové pedagogiky, kompetenčního a projektového vzdělávání. Proto jsem rád, že se podařilo v krajském rozpočtu najít peníze na podporu projektu a věřím, že školy a další instituce tuto nabídku využijí,“ uvedl Milan Vácha.
  Středočeský kraj se v Memorandu zavazuje podpořit program DofE a umožnit příspěvkovým organizacím z oblasti školství, jejichž zřizovatelem je Kraj, aby se do tohoto programu přihlásily. Krajské organizace, které se rozhodnou zapojit, dostanou finanční příspěvek v minimální výši 15 000 Kč ročně. Konkrétní výše finančního příspěvku bude stanovena na základě schváleného rozpočtu Kraje v příslušném roce. Pro rok 2021 se počítá s maximální výší 500 000 Kč.
  Ve Středočeském kraji je v současné době do programu zapojených 14 středních škol, 3 domy dětí a mládeže a 1 dětský domov. Jde například o Gymnázium v ulici Legionářů v Příbrami, Obchodní akademii a Vyšší odbornou školu v Příbrami, hostivické gymnázium nebo Vyšší odborná školu, Střední průmyslovou školu a Jazykovou školu s právem státní jazykové zkoušky v Kutné Hoře.
  Více informací zde.
  Zdroj: Středočeský kraj

  Nejčtenější kategorie
  Chytré město
  236
  Energetika
  300
  IT
  179
  Dotace a Finance
  830
  Odpady
  161

  Nezmeškejte žádné informace!

  Přihlaste se k odběru newsletteru a buďte stále v obraze