Newslettery

Dostávejte to nejzajímavější ze světa veřejné správy i v našich newsletterech.

  PromoNews

  Výběr toho nejzajímavějšího za posledních 14 dní do vaší emailové schránky.

  2x měsíčně

  PromoDay

  Přehled nejnovějších článků. Každý pracovní den do vaší schránky.

  5x týdně

  Představujeme vám

  Výběr z těch nejzajímavějších rozhovorů s představiteli veřejné správy.

  1x měsíčně

  Akce

  Přehled nadcházejících konferencí, soutěží, školení na následující měsíc.

  1x měsíčně

  Kliknutím na „Odebírat“ souhlasíte s našimi zásadami o Ochraně osobních údajů a zasíláním pravidelných newsletterů. Odhlásit se můžete kdykoliv.

  Dotace a FinanceŠkolství

  UNICEF a MŠMT budou společně podporovat ukrajinské školáky

  Praha, 24. srpna 2022 – Náměstek ministra školství Jan Mareš dnes podepsal partnerskou dohodu s UNICEF o společné pomoci uprchlíkům z Ukrajiny. UNICEF na tyto aktivity poskytne technickou a finanční podporu ve výši 77 milionů, které jsou určeny jak na podporu dětí uprchlíků a jejich vzdělávání, tak i na další aktivity, které povedou k usnadnění integrace těchto dětí do českého vzdělávacího systému.

  Partnerství se soustředí na posílení kompetencí při práci s heterogenními skupinami u českých a ukrajinských pedagogických pracovníků, ale také na metodickou činnost v oblasti ohrožených dětí nebo podporu bezpečného prostředí ve školách. Podpora pomůže dále zvýšení informovanosti uprchlíků o vzdělávacím systému v ČR a posílení jejich motivace se do něj zapojit. Pracovní plán vznikl v rámci partnerské spolupráce a příjemci podpory budou mimo ministerstvo a Národní pedagogický institut zejména krajská vzdělávací centra, zařízení pro děti – cizince pečující o příchozí bez doprovodu a odloučené děti, organizace META o.p.s. zaměřující se na podporu nově příchozí a jejich učitele, Národní ústav duševního zdraví poskytující psychosociální podporu a péči o duševní zdraví dětí uprchlíků, ale i výzkumná organizace PAQ Research spolu s dalšími neziskovými organizacemi. Prostředky jsou určeny na období srpen 2022–srpen 2023.

  Foto a zdroj: MŠMT

  Nejčtenější kategorie
  Chytré město
  380
  Energetika
  399
  IT
  271
  Dotace a Finance
  1182
  Odpady
  210

  Nezmeškejte žádné informace!

  Přihlaste se k odběru newsletteru a buďte stále v obraze