Newsletter

Dostávejte to nejzajímavější ze světa veřejné správy i v našich newsletterech.

* Kliknutím na „Odebírat“ souhlasíte s našimi zásadami o Ochraně osobních údajů a zasíláním pravidelných newsletterů. Odhlásit se můžete kdykoliv.

Dotace a FinanceŠkolství

UNICEF a MŠMT budou společně podporovat ukrajinské školáky

Praha, 24. srpna 2022 – Náměstek ministra školství Jan Mareš dnes podepsal partnerskou dohodu s UNICEF o společné pomoci uprchlíkům z Ukrajiny. UNICEF na tyto aktivity poskytne technickou a finanční podporu ve výši 77 milionů, které jsou určeny jak na podporu dětí uprchlíků a jejich vzdělávání, tak i na další aktivity, které povedou k usnadnění integrace těchto dětí do českého vzdělávacího systému.

Partnerství se soustředí na posílení kompetencí při práci s heterogenními skupinami u českých a ukrajinských pedagogických pracovníků, ale také na metodickou činnost v oblasti ohrožených dětí nebo podporu bezpečného prostředí ve školách. Podpora pomůže dále zvýšení informovanosti uprchlíků o vzdělávacím systému v ČR a posílení jejich motivace se do něj zapojit. Pracovní plán vznikl v rámci partnerské spolupráce a příjemci podpory budou mimo ministerstvo a Národní pedagogický institut zejména krajská vzdělávací centra, zařízení pro děti – cizince pečující o příchozí bez doprovodu a odloučené děti, organizace META o.p.s. zaměřující se na podporu nově příchozí a jejich učitele, Národní ústav duševního zdraví poskytující psychosociální podporu a péči o duševní zdraví dětí uprchlíků, ale i výzkumná organizace PAQ Research spolu s dalšími neziskovými organizacemi. Prostředky jsou určeny na období srpen 2022–srpen 2023.

Foto a zdroj: MŠMT

Nejčtenější kategorie
Chytré město
447
Energetika
519
IT
382
Dotace a Finance
1389
Odpady
254

Nezmeškejte žádné informace!

Přihlaste se k odběru newsletteru a buďte stále v obraze